Baník spasil Pelán

Klatovy - Fotbalová 1. A třída

18.5.2009

TJ Klatovy B – B. Stříbro 0:1.Foto: Karel Lukeš

Stříbrský Baník splnil v Klatovech úlohu favorita, ale na tři body se v utkání 1. A třídy hodně nadřel. Těsná výhra 1:0 je toho důkazem.

Už první minuty zápasu ukázaly, že hráči Baníku nebudou mít proti bojovně hrající rezervě Klatov lehkou úlohu. Domácí byli aktivní a stříbrská obrana si na nečinnost nemohla stěžovat. Jeden z mála světlých okamžiků Baníku přinesla devátá minuta. Střelu Kertise domácí gólman Lorenc vyrazil jen před sebe a dobíhající Bednář střílel vedle. Další minuty přinesly šance Klatov, ale Cihelka a Prokopec síť za zády Kosa nerozvlnili. Ani v dalším průběhu nedokázali Baníkovci najít recept, jak se dostat do zakončení. Naopak, svou nepřesnou hrou nabídli domácím další šance. Ve 29. minutě Harvila špatným výkopem „poslal“ do šance Jandu, ale Šaman nebezpečí „uhasil“. Marnost snažení Stříbra ukázala 32. minuta. Pelán načechral míč Demjanovi, tomu však chyběl k míči krok. Na druhé straně napřáhl z dálky kapitán Ježek a Kos míč jen vyrazil před sebe. V závěru poločasu přišel závar před domácí brankou, ovšem Baník nedokázal přesně zakončit.

Druhý poločas se nesl v duchu prvního. V 58. minutě podcenili stříbrští obránci dlouhý výkop a na Kosa se řítili dva útočníci. Stříbrský gólman ale stihl míč odkopnout. V 61. minutě přišel závar v šestnáctce Baníku, míč „poletoval“ na pětce, ovšem stav se nezměnil. Blízko ke gólu měli domácí v 68. minutě, kdy střelu Votípky vytáhl Kos na břevno. Zle pro Baník mohlo být i o několik minut později. Prokopec našel na penaltě Lukeše, který ale míč netrefil. Posledních deset minut zápasu patřilo Baníku. Po akci Šamana, Bednáře a Floruse mířil poslední jmenovaný ve vyložené šanci vedle. V 82. minutě se dožadovali hosté penalty po střetu Jareše s domácím gólmanem, ale píšťalka rozhodčí Mifkové zůstala němá. Konec trápení a doslova šťastné tři body přinesla 86. minuta. Koudela vybojoval míč a předložil Pelánovi, který nezaváhal – 0:1. Zbývající minuty už gól nepřinesly, ale ještě po odpískání konce utkání plály na hřišti i mimo něj velké emoce a domácí Kraus viděl červenou kartu.

TJ Klatovy B – B. Stříbro 0:1. Poločas: 0:0. Branka: Pelán. Rozhodčí: Mifková. ŽK: 3:2. ČK: 1:0. Diváků: 100.

BANÍK: Kos – Hřebík (46. Dyk), Demjan, Petraška (46. Jareš), Pelán, Šaman, Kertys, Florus (83. Flíček), Bednář, Koudela, Harvila.

18.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun.