Baník viděl dvě červené karty

Holýšov - Fincentrum KP: Stříbrští fotbalisté zajížděli do Holýšova, kde prohráli 4:1

6.9.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Stříbrští fotbalisté zajížděli na hřiště Holýšova, který čekal navýhru v soutěži. Po devadesáti minutách zdolal Baník 4:1 a připsal si na své konto první body.

Hosté začali útočně, hned v první minutě se prodral mezi obránci Dyk, předložil Zaoralovi, jehož střelu však obětavě zblokovali domácí obránci. V páté minutě měl gól na kopačce stříbrský Ábel, Frei, nová posila mezi tyčemi Holýšova, však jeho střelu vyrazil. Na druhé straně se po špatném odkopu Šamana mohl prosadit domácí Procházka, ale Cipra byl také na místě. V 11. minutě zahrávali Baníkovci přímý kop, po kterém zazvonila tyč domácí branky. Útočnou snahu hostů zastavila 16. minuta, kdy se před stříbrskou brankou nejlépe zorientoval Manowetz a střelou k tyči rozjásal domácí fanoušky – 1:0. Vedoucí gól domácí hráče nabudil a jen obětavostí hostujících obránců neohrozily pokusy Manowetze a Panušky stříbrskou branku. Ve 31. minutě si aktivní Manowetz zaběhl za stříbrskou obranu, první pokus Cipro kryl, druhý pokus už obrana Baníku zastavila jen za cenu faulu. K nařízené penaltě se postavil Panuška a s přehledem proměnil – 2:0. Druhý gól Baníkovce probral a podařilo se jim vstřelit kontaktní branku. To běžela 34. minuta. Jareš ideálně vyslal Pubrleho, ten se neunáhlil a místo střely ještě zvolil přihrávku na nabíhajícího Ábela, který měl jednoduchou úlohu – 2:1. Do poločasu mohl Baník ještě vyrovnat, ale domácí obrana byla pozorná.

Úvod druhého poločasu přinesl několik šancí hostů, ale Ábel ani Šaman nemířili mezi tyče. V 56. minutě předvedl skvělý zákrok Cipra, když likvidoval pokus Panušky. V 65. minutě mohl přidat po zaváhání stříbrských obránců pojistku Manowetz, ale i jeho Cipra vychytal. V 68. minutě se na hřišti červenalo. Po závaru před brankou Baníku vrazil po odpískání Manowetz do stříbrského gólmana, kterého přišel bránit Demjan. Oba za své nesportovní chování viděli červenou kartu a museli předčasně do sprch. S přibývajícími minutami hráči Baníku otevřeli více hru a to byla voda na domácí mlýn. Střídající Hrádek se nejprve v 79. minutě řítil sám na Cipra, ale stříbrský gólman skvělým zákrokem udržel spoluhráče ve hře. V 85. minutě byl už Hrádek úspěšný, když využil nedorozumění Cipra se Zaoralem a z metru se nemýlil – 3:1. V 87. minutě se do sprch poroučel další hráč Stříbra Hřebík, který nedovoleně zastavil pronikajícího Schambergera. Sám postižený se postavil k zahrání přímého kopu a stříbrští obránci i Cipra se jen dívali, jak míč končí v síti – 4:1.

FK Stafin Holýšov – B. Stříbro 4:1 Poločas: 2:1. Branky: 16. Manowetz, 32. Panuška (PK), 85. Hrádek, 89. Schamberger - 34. Ábel. Rozhodčí: Urban. ŽK: 4:2. ČK: 1:2 (67. Manowetz – 67. Demjan, 87. Hřebík). Diváci: 260.

Stříbro: Cipra – Zaoral, Hřebík, Jareš, Šaman, Ábel, Florus (79. Vraštil), Demjan, Zámeček, Pubrle (61. Petraška), Dyk. Trenér Tůma.

Karel Lukeš

6.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Výlov Regentu u Chodové Plané na Tachovsku
67

Výlov Regentu začal

Společný snímek účastníků přeshraniční porady v Tachově.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Tachovsko - Úderem druhé hodiny odpolední začaly letošní volby do poslanecké sněmovny také v okresním městě.

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.