Po sestupu z krajského přeboru přišel pro B. Stříbro další pád a to z l A třídy. Sestup byl pro mnohé zklamání a Baník s takovým zázemím a hráčským potenciálem by měl v 1. B třídě působit krátkou dobu. Ve Stříbře  změnili filosofii a vydali se cestou vlastních odchovanců.

Sestup do 1. B třídy přinutil vedení klubu ke změně koncepce, vzhledem k finanční situaci opustil od ekonomicky nevýhodných „hostovaček" a dal se cestou vlastních odchovanců. „Bohužel, nikdo z nás nečekal, že půjdeme takhle dolů. Kluci moc dobře ví, že chyba je hlavně v nich, když fotbalu nedávali tolik co si význam soutěže zasloužil," poznamenal na úvod předseda klubu Jiří Kertis. Největším překvapením pro příznivce je změna trenéra u prvního mužstva. „Jarda Patočka si chce od fotbalu odpočinout a požádal o uvolnění.

Zkušenosti Milana Tůmy z působení ve Viktorii Plzeň chceme využít hlavně ve funkci šéftrenéra klubu. Myslím si, že je to ten správný člověk na toto místo. K A týmu se posouvají dosavadní trenéři dorostu Martin Dyk a Radek Šedivý," vyjmenoval zásadní změny předseda. „Je to i logické, do prvního týmu přecházejí jejich svěřenci," vysvětlil změny Kertis.

Podle slov nejvyššího muže Baníku bude Milan Tůma „zastřešovat" všechny trenéry a snažit se skloubit jejich práci. Jeho nejbližším úkolem prý bude také doplnit trenéry k mládežnickým celkům.

„Chceme se od práce s mládeží odrazit a i v budoucno stavět hlavně na svých odchovancích. Už jsme si vyzkoušeli cestu druhou, ale to je jen na chvilkový úspěch. Věřím, že koncepční práce se nám vyplatí, i když je to běh na dlouhou trať," má jasno Kertis.

Stávající kádr A mužstva by měl zůstat takřka pohromadě. „Stojíme o zkušeného Týra, ale jeho další působení u nás je v jednání. Bůžek by se měl v nejbližších dnech stát našim kmenovým hráčem. Z Německa se vrací přes Trpísty gólman Jirka Kostelníček, který by měl být také trenérem gólmanů. Nadále počítáme s Hřebíkem a Demjanem, i když jejich působení v Baníku bude z pracovních důvodů omezeno," pravil na adresu prvního celku předseda a dodal: „Postupu zpět se bránit nebudeme, ale není to v současné době naší prioritou."