Mezi fanoušky dlouho očekávané okresní derby v Puma krajském přeboru skončilo výhrou hostů 2:4. V tabulce výše postavený B. Stříbro splnil úlohu papírového favorita a u západních hranic přestřílel Rozvadov. Utkání se pro svou dramatičnost muselo líbit. Pro domácí je prohra další komplikací v cestě za záchranou v soutěži.

Pro Rozvadov ale začalo utkání jak nejlépe mohlo. Obrana hostů si vybrala slabou chvilku a už ve druhé minutě přišel šťastný gól Chady – 1:0. Radost domácích o čtyři minuty později vystřídalo rozhořčení, když rozhodčí po střetu domácího gólmana Bobčíka s Jarešem nařídil pokutový kop. Jeho úspěšným exekutorem byl Pelán – 1:1. V dalších minutách to byl boj plný nepřesných přihrávek a převážně se hrálo mezi šestnáctkami. Vzruch přinesl až ve 13. minutě průnik rozvadovského Ptáka, jehož „gólovou“ přihrávku Chada, J. Horáček a ani Svoboda do sítě neusměrnili. V 18. minutě se na druhé straně trefil Ábel a Baník vedl 1:2. O minutu později měl za přispění domácí obrany stříbrský kanonýr na noze další gólovku. Obešel i gólmana, ale trefil jen břevno prázdné branky. Slabou chvíli si vybrala ve 25. minutě i rozvadovská obrana a J. Horáček byl v souboji s brankářem úspěšnější – 2:2. Také v dalších minutách bylo rušno před oběma brankami a hlavně nezainteresovaný divák si přišel na své. Ovšem lavičky a příznivci obou týmů prožívali infarktové chvíle. Stříbrský Zámeček střílel těsně vedle branky, na opačné straně hřiště přehodil Chada gólmana Cipra, ale i branku. Ve 32. minutě si vybral slabou chvilku rozvadovský Bobčík a dlouhý centr téměř z poloviny hřiště zapadl do branky – 2:3. Vzápětí mohli domácí srovnat, jenže Svoboda pálil jen do obránce. Ve 39. minutě vyzkoušel pozornost Bobčíka kapitán Baníku Šaman a závěr poločasu už patřil domácím. Stříbrští ale nájezdy J. Horáčka, Čížka a Ptáka přečkaly bez úhony.

Rušno bylo hned od úvodu druhého poločasu. Ve 48. minutě prověřil pevnost záchytných sítí za brankou Pták. Po rozehrání přišel protiútok Baníku, který skončil rohovým kopem. Po jeho zahrání Bobčík v brance jen přihlížel a Pelán hlavičkoval téměř do prázdné branky – 2:4. Domácí přesto nesložili zbraně. Jejich útok rozhýbal hlavně Bečvář, který vystřídal Roháče. Cipra musel prokázat své kvality právě po jeho střele. Šuranského pokus skončil nad brankou. V dalších minutách se útoky střídaly takřka s železnou pravidelností, ale rozvadovští J. Horáček, Čížek a na druhé straně Zámeček a Ábel se o změnu skóre nepřičinili. Od 67. minuty přišel další tlak domácího týmu. Cipro včas vyběhl proti samotnému Chadovi a jeho šanci zmařil. Další závar před stříbrskou brankou zakončila nepřesná hlavička Mráčka a neúspěšný byl i pokus Šuranského. Minuty ubíhaly a hosté tlak Rozvadova postupně otupili. Nezapomněli ani na útok, ovšem Pelán a ani Zámeček se do listiny střelců nezapsali. Stejně na tom byli i domácí. Nebezpečí přišlo po centru Chady, kdy míč skončil na břevně. V 88. minutě zakončoval protútok Baníku Zámeček. Na jeho ránu byla nízká i ochranná síť za brankou, ale to už hostům tolik nevadilo.

TJ Rozvadov – B. Stříbro 2:4 Poločas: 2:3. Branky: 2. Chada, 25. J. Horáček – 6. Pelán (PK), 17. Ábel, 30. Zámeček, 48. Pelán. Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (89. Pícha). Diváci: 200.

Rozvadov: Bobčík – Čížek, J. Horáček, Kupilík (63. Mráček), Roháč (46. Bečvář), Chada, Pták, Šuranský, Hanko, Pícha, Svoboda.

Stříbro: Cipra – Hřebík, Demjan, Jareš, Kertis (90. Ichnatolya), Pelán, Šaman, Ábel, Florus (83. Hodaň), Dyk, Zámeček.

Ohlasy přeboru akompletní výsledky okresních soutěží s tabulkami najdete v úterním vydání Tachovského deníku.