Úspěšnou sezonu v Puma krajském přeboru mají za sebou fotbalisté Baníku Stříbro. Zisk 48 bodů a konečná sedmá příčka v krajské elitě je velice dobrým výsledkem.

Ani ve Stříbře ale nešlo vše hladce, jak by tomu napovídaly výsledky. V průběhu jarní části skončil po dohodě s nejužším vedením Baníku z rodinných důvodů trenér Jaroslav Lorenc a na „místo činu“ se vrátil Milan Tůma, jenž už v minulosti celek vedl a zažil s ním postup z 1. A třídy, ala také pád z přeboru. Podle dohody měl vést mužstvo do konce sezony. Pak byla na stole otázka, kdo povede Baník v nadcházející sezoně.

„Absolvovali jsme řadu jednání. Milan má syna ve Viktorce Plzeň a přistoupil na to, že nám do konce sezony pomůže. My měli zájem o další spolupráci a jsem moc rád, že jsme se minulou středu na jeho dalším angažování v Baníku u mužstva dospělých dohodli,“ řekl k otázce trenéra předseda klubu a sekretář v jedné osobě Milan Fiala. Baníkovci zahajují přípravu v úterý 13. července a kádr, podle předsedy klubu, nedozná velkých změn. V kolonce odchodů máme zatím jednoho fotbalistu. Hodáň u nás ukončil hostování a jde hrát na Rapid Plzeň. Nabídky, pro něj zajímavé, dostal Jindra Pelán a zda zůstane či odejde je otázka jednání v nejbližších dnech. Jsem rád, že se nám podařilo udržet na hostování střelce Ábela a gólmana Cipra,“ provedl inventuru kádru Fiala.

Trenér Tůma má tak k dispozici šestnáctičlenný kádr, který čeká krátká letní příprava. Mužstvo v úvodním podzimním kole nastoupí už sedmého srpna v Rokycanech. Los k němu nebyl vůbec milosrdný. Začátek podzimu bude pro Baník těžkou zkouškou a může naznačit jeho ambice v následujícím ročníku.

„V minulé sezoně jsme měli také těžký los a já bych se vůbec nezlobil, kdybychom zahájili soutěž stejně. Troufám si říct, že tento los je ještě těžší, ale nebudeme si z toho dělat těžkou hlavu. Věřím, že mužstvo bude dobře připravené, podzimní část a celý přebor zvládneme podle našich představ, což je hrát v horním patře tabulky a nemít sestupové starosti. Jsem totiž přesvědčený, že přebor bude opět hodně vyrovnaný,“ pravil Fiala.

Baník po utkání v Rokycanech přivítá doma Přeštice, ve třetím kole jede na Rapid a pak už na Palacké přivítá v okresním derby exdivizní Tachov.