Baníkovci na body nedosáhli

Stříbro - Fincentrum KP: Fotbalisté B. Stříbro podlehli na domácím hřišti TJ Přeštice 0:2.

12.3.2012

Fincentrum KP: Fotbalisté B. Stříbro podlehli na domácím hřišti TJ Přeštice 0:2.Foto: Karel Lukeš

První jarní utkání se B. Stříbro v krajském přeboru výsledkově nepovedlo. Na domácím trávníku podlehlo TJ Přeštice 0:2.
V zimní přestávce došlo v kádru Baníku k několika změnám, které měly za následek oslabení mužstva do jarní části soutěže. Na obou týmech byla v úvodu znát nervozita, s přibývajícími minutami se hra zpřesňovala. V první šanci se po dlouhém autovém vhazování Přeštic ocitl Uzlík, hlavou však mířil nad domácí branku. Ve 20. minutě se k míči dostal důrazný stříbrský Bůžek a jeho nepovedený centr se otřel o břevno přeštické branky. Smolnou chvilku si ve 22. minutě vybral Šaman, když si dal ukázkového vlastence – 0:1. Do poločasu odmítl vyrovnání Dyk, který netrefil prázdnou branku po chybné rozehrávce přeštického gólmana Šilhánka!

V druhém poločase to byli hosté, kteří hráli a dostávali se do šancí. Hned v úvodu musel dvakrát zasahovat nový brankář Baníku Beke, který si nejprve poradil s hlavou Turka. O chvíli později byl úspěšný i po pokusu Bouce. V 61. minutě se na stříbrskou branku řítili tři hráči Přeštic, Šamberger však v zakončení selhal. Výhodu přímého kopu nevyužil Baník v 70. minutě. Z rychlého protiútoku naopak přidali pojistku hosté, když střídající Vácík tváří tvář Bekemu přesně zakončil – 0:2. Oživení stříbrské hry směrem dopředu přinesl střídající Pubrle. Ke kýženému kontaktnímu gólu však nedošlo a hosté si tak ze Stříbra odvezli tři body.

„Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Já nemohu hráčům upřít snahu, bojovali, hráli s nasazením, ale chyběla nám větší herní praxe. Myslím si, že máme na čem stavět a věřím, že se budou kluci ještě zlepšovat. Byl to první zápas a ještě hodně těžký soupeř. Kdyby při nás stáli fotbaloví bohové, tak jsme možná mohli, vzhledem k vlastní brance a zahozené tutovce Radka Dyka, remízu „ukopat“. To bychom ale museli mít hodně štěští. Jak už jsem řekl, soupeř byl ale rozehranější a využil toho k zisku bodů,“ hodnotil utkání trenér B. Stříbro Jaroslav Patočka.

B. Stříbro – TJ Přeštice 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 22. vlastní 70. Vacík. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:1. Diváci: 80.
Baník: Beke – Hřebík, Jareš (87. Valena), Petraška, Šaman, Ábel (71. Pubrle), Florus, Kertys (77. Blažek), Dyk, Bůžek, Průša.