Šest gólů, sedm žlutých, dvě červené karty a hlavně vítězství Baníku Stříbro 4:2 bylo k vidění v utkání 1. A třídy v Žákavě.

Domácí mohli jít do rychlého vedení, když se po chybné rozehrávce řítil domácí Smazal na branku. Kos však střelu vyrazil a dobíhající Skala míč netrefil. Poté už převzali taktovku Stříbrští. Akce Kertise s Pelánem přinesla jen roh a spolupráci Koudely s Bednářem zastavil domácí gólman. Skóre se poprvé měnilo v 19. minutě. Demjan prostrčil míč Florusovi a ten se nemýlil – 0:1. O minutu později postupoval na Kosa domácí Smazal, po kontaktu s Harvilou upadl a domácí se marně dožadovali pokutového kopu. Ve 25. minutě se na druhé straně prosadil Pelán – 0:2. Penalta se nepískala ani na druhé straně, když byl v šestnáctce stažen Bednář. Ve 35. minutě se při obranném zákroku zranil Dyk a domácí šli ve dvou na Kosa. Huňáčkovu střelu však stříbrský gólman kryl. Ještě před přestávkou snížili domácí na 1:2, když do branky vrátil odražený míč Váňa.

V úvodu druhého poločasu se opět prosadil Pelán – 1:3. Hosté byli nadále aktivnější, ale sami si zbytečnými fauly připravovali horké chvilky. V 53. minutě musel po přímém kopu Winkelhöfera zasahovat Kos a hlava Váni skončila mimo branku. V 58. minutě neudržel nervy domácí matador Šula a odešel předčasně do sprch. Byli to ale domácí, kteří mohli opět snížit. Za Kosa však na brankové čáře zaskočil Pelán. Velké emoce přinesla 65. minuta. Pelán dloubl míč za obranu, kde byl v ofsajdu Florus, ten se však nezapojil do hry a pro míč si doběhl Petraška, který se štěstím prostřelil domácího Kosnara – 1:4. O minutu později byl domácí gólman v souboji s Florusem úspěšnější. V 69. minutě zahrávali domácí z pětimetrové vzdálenosti nepřímý kop za malou domů, ale netrefili bránu. V 75. minutě předvedl vynikající zákrok Kos, když lapil Neuberkovu střelu směřující do šibenice. Domácí se však druhého gólu přece jen dočkali. Odražený balón se dostal k Neuberkovi, který ho s pomocí teče poslal do sítě – 2:4. Poté se zbytečně nechal po druhé žluté kartě vyloučit stříbrský Kertis a zbývající minuty slibovaly ještě nervy. Od kontaktního gólu zachránil stříbrské nejprve Kos a v 92. minutě hlavičkoval ve vyložené šanci domácí Váňa nad branku.

FK Žákava – B. Stříbro 2:4. Poločas: 1:2. Branky: 44. Váňa, 78. Neuberk – 19. Florus, 25. a 47. Pelán, 65. Petraška. Rozhodčí: Malinčák. ŽK: 2:6. ČK: 1:1. Diváků: 60.

BANÍK: Kos – Hřebík, Demjan, Pelán, Šaman, Kertis, Florus, Bednář (82. Ichnatolya), Koudela, Dyk (35. Petraška), Harvila.

Karel Lukeš