Stříbrští fotbalisté nezvládli jedno z klíčových utkáních o záchranu ve Fincentrum krajského přeboru a s SSC Bolevec prohráli 2:0. Situace Baníku je kritická.

Na Prokopávce začali aktivněji hosté. Ve druhé minutě si Bůžek obhodil obránce, v zakončení mu však zabránil špatný terén. O minutu později prošel přes obranu domácích Dyk, centr na Bůžka však nebyl přesný. Poté se začali prosazovat bolevečtí fotbalisté a především Černý měl na hlavě vedoucí branku. Nejprve hlavičkoval po rohovém kopu ze slibné pozice vedle stříbrské branky. V 10. minutě poslal Černý pro změnu míč z malého vápna nad branku! Hra se poté přelévala mezi šestnáctkami, až přišla 28. minuta. Bolevecký Greif zahrál přímý kop, nejvýše vyskočil Kohout a otevřel skóre – 1:0. Stříbrskou obranu vyškolil ve 36. minutě Černý, který prošel postupně přes tři zkoprnělé hráče, předložil Kadeřábkovi, který měl velice jednoduchou úlohu – 2:0. V prvním poločase stojí za zmínku už jen 43. minuta, kdy byl před boleveckou brankou stažen Dyk, píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Druhý poločas začal velkou šancí Bolevce. Šnaider utekl po straně, nacentroval do šestnáctky, kde Kohoutovi chyběl krok, aby míč usměrnil do prázdné branky. Ve 48. minutě se v roli nahrávače ocitl tentokrát Kohout, Pelnář však nemířil mezi tyče stříbrské branky. Postupem času bylo vidět, že baníkovci mají snahu se o výsledek ještě poprat, vytvářeli si převahu, ale chyběla přesnost a finální přihrávka. Kýžený kontaktní gól nepřineslo ani několik rohových kopů. S přibývajícími minutami byla znát na obou stranách i patrná nervozita. Třetí hřebík do stříbrské „rakve" mohl přidat Pelnář, ke kterému nečekaně propadl míč. Beke byl ovšem tváří tvář úspěšnější a navýšení skóre se nekonalo.

„Domácí využili našich chyb a dokázali je potrestat. My si po přestávce vytvořili tlak, několik slibných příležitostí, ale gól nedali," viděl příčiny porážky stříbrský trenér Jaroslav Patočka a dodal: „Hlavně ve druhém poločasu nemám klukům co vytknout. Dali ze sebe všechno, šli na krev, ale bohužel nás zradilo zakončení. Teď máme doma Stod, tak musíme bojovat."

Baník: Beke – Honzík, Hřebík, Jareš, Petraška, Šaman, Florus, Kertys (70. Pubrdle), Dyk, Bůžek, Průša.