V posledním utkání podzimu v krajském přeboru prohrávali stříbrští fotbalisté na domácím trávníku se Slavií Vejprnice už 0:2, ale i přesto dokázali ještě vyrovnat a byli i blízko i vítězství.

Domácí fotbalisté začali aktivně a od úvodních minut si vytvořili převahu. Nejprve zasahoval v páté minutě minutě daleko z branky vejprnický Kovařík, aby zabránil Ábelovi zakončit. Poté obrana hostů s námahou odvracela Hřebíkův centr do pokutového území před třemi nabíhajícími hráči Stříbra. Ve 14. minutě chyboval vejprnický brankář, když nedokázal na těžkém terénu odkopnout míč, Ábel zaváhání nepotrestal. V 16. minutě byl zezadu podražen unikající Dyk, rozhodčí však nechal hru pokračovat! V 19. minutě lapil Zaoralovu hlavičku na brankové čáře Kovařík. Festival neproměněných šancí korunoval ve 24. minutě Zámeček, po jehož střele se jen zatřásla tyč vejprnické branky. Naopak hosté z prvního brejku trestali. Ve 26. minutě postupoval sám na stříbrského gólmana Paul a v zakončení se nemýlil – 0:1. O chvíli později běželi dokonce dva hráči Vejprnic sami na Cipra. Zaoral se však stihl vrátit a nebezpečí uhasit. Ve 41. minutě po akci Biedermanna a Vnuka zazvonilo břevno stříbrské branky. Titíž hráči si spolupráci zopakovali i ve 45. minutě, Biedermann tentokrát zakončil přesně a dokonale zaskočil domácí – 0:2.

Po přestávce začali domácí opět aktivněji. Ve 49. minutě poslal v pokutovém území vejprnický Rada k zemi Pubrleho, sudí Malinčák tentokrát pokutový kop pískl a Radu poslal předčasně do sprch. Nařízenou penaltu Hřebík proměnil – 1:2 a před hráči Baníku byla dlouhá přesilovka. V 54. minutě mohlo být srovnáno, když Petraška skvěle vyslal Ábela. Ten však trestuhodně nabídnutou šanci zahodil. Ábel se ocitl v brankové příležitosti i o tři minuty později, tísněn obránci však nezakončil. Tlak Baníku byl zřejmý, bylo jen otázkou času a štěstí, kdy vyrovná. V 64. minutě odvrátil brankář hostů Zámečkovu střelu na roh, po kterém se míč dostal k Ábelovi. Nejlepší střelec Baníku tentokrát pohotovou střelou z otočky nedal Kovaříkovi šanci a vyrovnal na 2:2. Brankář hostů musel být neustále ve střehu. V 67. minutě zasahoval po šanci Dyka. V rozmezí 74. až 76. minuty zahrávali domácí pět rohových kopů, které ale kýžený vedoucí gól nepřinesly. V 86. minutě se mohl ukázat střídající Vraštil, ale levačka není jeho silná noha. Konec zápasu byl kouskován fauly, střídáními a nervozitou. V 90. minutě musel po druhé žluté kartě do sprch Petraška. Po krátkém nastavení raději hlavní rozhodčí utkání ukončil.

„Hrálo se na hodně těžkém terénu. Přesto jsme se dokázali dostat do slibných situací, které kluci pohříchu neproměnili. Soupeř nás potrestal za naše zaváhání a jeho produktivita byla obdivuhodná. Po přestávce kluci zmobilizoali síly a alespoň vyrovnali. K výhře jsme byli nakonec blíže, ale chybělo nám trochu fotbalového štěstíčka. Mužstvo ukázalo svou morální sílu a všem hráčům patří za nasazení a bojovnost poděkování,“ hodnotil utkání trenér Baníku Milan Fiala.

B. Stříbro – Sl. Vejprnice 2:2 Poločas: 0:2. Branky: 50. Hřebík (PK), 65. Ábel – 26. Paul, 45. Biedermann. Rozhodčí: Malinčák. ŽK: 3:6. ČK: 1:1 (90. Petraška – 49. Rada). Diváci: 100.

Stříbro: Cipra – Zaoral, Hřebík, Petraška, Pubrle (80. Vraštil), Kertys, Ábel, Florus (Charvát), Dyk, Hudec, Zámeček.