Domácí premiéra v novém divizním ročníku fotbalistům FK Tachov vyšla na výbornou. Na městském stadionu deklasovali Slavoj Český Krumlov 5:0.

Trenér FK Zdeněk Bečka disponuje kvalitním kádrem, vždyť na lavičce seděli Folejtar, Hudec, Ruda, Dvořák, M. Šácha a Jan Pták. Hráči, kteří nastoupili na trávník, zaveleli od úvodních minut ke zteči a mohli jít už v první minutě do vedení. Po centru Kovaříka se ocitl před odkrytou brankou Sadílek, ale hlavičkoval vedle. Na druhé straně se v deváté minutě řítil sám na domácího gólmana Špát, ale Hintenholzinger svůj tým podržel.

 „Byla  velká škoda, že se Jarda netrefil, mohli jsme hrát více v klidu. Na druhé straně nás podržel Filip, když kluci zaspali a nereagovali včas na křížnou přihrávku soupeře," komentoval klíčové okamžiky tachovský kouč. Domácím „pomohl" gólman Šiller, jenž ve 23. minutě vybídl Kovaříka  „perfektní přihrávkou" k vedoucímu gólu. O čtyři minuty později dorážel míč do sítě Tušl a Tachov měl dvoubrankové vedení. „Kovaříkovi gólman míč doslova „namazal" Jarda to pak vyřešil s přehledem. Za naší aktivitu v dalších minutách jsme si vedení zasloužili a měli přidat ještě třetí branku. Bohužel jsme další slibné příležitosti nevyužili. Mrzí mě posledních deset minut prvního poločasu, kdy jsme nechali soupeře hrát. Neměli jsme odražené míče a  hru nekontrolovali," byl kritický kouč. Náladu mu ale vylepšila další „desetiminutovka" druhého poločasu.

 Nejdříve se dělovkou prezentoval Kovařík a po minutě pobytu na hřišti proměnil přihrávku Malého ve čtvrtou branku Hudec. „Třetí branka Český Krumlov zlomila a my pak už na hřišti dominovali. Mohli jsme být v dalších minutách v koncovce produktivnější, ale i tak je naše výhra vysoká". Pátá branka padla po penaltovém zákroku gólmana na Malého, Kovařík ji bezpečně proměnil a zapsal si další hattrick.

 „Přesto, že to nebylo v přípravě ono, věřil jsem, že se Jarda Kovařík prosadí: Myslím, že nám ještě hodně pomůže," řekl na adresu kanonýra, jenž přišel do Tachova na hostování z Chrástu kouč. „Někteří kluci měli menší zdravotní problémy, také proto jsme se snažili rozložit zátěž na více  hráčů. Všichni co šli do hry v jejím průběhu určitě nezklamali, ba naopak. Jen mě mrzelo, že jsem nemohl poslat na trávník i Martina Šáchu, který si po rozcvičení stěžoval na bolest v kotníku," dodal jinak spokojený Bečka.