Měl to být pohodový divizní zápas a hlavně příznivci Tachova neřešili zda jejich mužstvo s V. Mariánské Lázně vyhraje, ale jakým rozdílem. K vidění bylo na straně domácích řada neproměněných příležitostí a právě proto možná utkání skončilo výhrou domácího celku jen 3:2.

Trenér tachovského celku Zdeněk Michálek na to měl jasný názor. „Výsledek je hodně zkreslený, protože kluci nedokázali proměnit osm příležitostí a to opravdu počítám jen ty nejvyloženější. My udělali v obraně dvě hrubé chyby a soupeř je využil."

Skóre utkání otevřel ve 29. minutě Jaroslav Kovařík. „Mariánky tam chybovaly v rozehrávce, míč zachytil „Hudy" (Hudec) a dal mě kolmici mezi obránce. Snažil jsem se netrefit gólmana a povedlo se," přiblížil svou první trefu kanonýr.

„Trenér nás už v týdnu připravoval na těžký zápas. Upozorňoval, že dobře brání, snaží se hrát kombinační fotbal a jsou velmi důrazní. Na tabulku abychom moc nehleděli, že postavení Mariánek neodpovídá jejich kvalitám. To všechno se naplnilo. Bylo dobře, že jsme šli do vedení a to stále drželi," poznamenal střelec, který se trefil po menší odmlce. Gólové situace v posledních zápasech spíše připravoval svým spoluhráčům než sám dával. „Byl jsem rád, že mě to tam padlo i v druhém poločasu, i když jsem měl trochu štěstí. Míč stačil gólman tečovat, ale ten stejně skončil v síti. Je ale jedno, kdo dá branky. Hlavně, že jsme získali další tři body," podotkl Kovařík.

Šanci hrát od úvodních minut dostal Lukáš Bezděk, který důvěru trenéra oplatil jednou brankou, ale právě on mohl ke své trefě ještě nějakou přidat. „Na utkání jsem se moc těšil. Trenér mě už v týdnu předem naznačil, že bych měl nastoupit od začátku, tak jsem se snažil co nejlépe připravit," řekl ke své nominaci autor druhé branky Tachova.

„Už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že Fanda Dvořák zpracoval delší míč, přihrál ho a nevím opravdu od koho se dostal ke mně. Míč jsem si pak píchl kolem obránce a pak mě ještě křižoval stoper. Podařilo se mě přejít i přes něho. Gólman vyběhl a já mu poslal míč mezi nohama. Bylo to štěstí, ale jsem moc rád, že jsem to trefil," popsal svou branku Bezděk, jenž zmínil i další své příležitosti.

„Mrzí mne hlavně ty ve druhém poločasu. Tam jsem se dostal do dvou velmi slibných a nevyřešil je tak, jak si představoval. Oba úniky po pravé straně jsem nepřesně zakončil, ale hlavně při tom prvním jsem měl spíše nahrát před branku," řekl Bezděk.