Fotbalisté Chodského Újezda si ve 24. kole 1.B třídy „zapůjčili" umělou trávu v Tachově. Tam jako lídr přivítali Sokol Merklín, který se pohybuje na konci tabulky. Dufkovo hoši neponechali nic náhodě a hosty z Plzeňska po nevalném poločase nakonec vyprovodili na cestu s devítigólovým přídělem. Pěti góly oslavil své čtyřicátiny  Václav Bezdička.  Při zbylých ještě asistoval.

Oslavenec Bezdička hned v úvodu uvolnil  Petra Pikla, ten jeho příhru dobře nezakončil. Poté i sám Bezdička se dostal k šanci, jeho zakončení bylo slabé. Tyč branky hostů nastřelil levačkou Pešta v 15. minutě.  Za hosty kontroval Wild. Zápas byl ale v těchto minutách poznamenán chybami obou týmů v rozehrávce, více hráči diskutovali než hráli a fotbal šel stranou. Domácí uklidnil až v 25. minutě A. Kurčík. Trefil se po dvou letech a jeho tým šel do vedení – 1:0. Pak se Merklínští dožadovali penalty za faul na Voráčka, ale rozhodčí Medveď nechal pokračovat ve hře. Hlavně hráči hostů situaci neunesli a více řečnili než hráli. V 35. minutě došlo ke strkanicím na půli hřiště, ale po chvíli se pokračovalo.  Čtyři minuty před půlí vznesl klid do řad domácích Bezdička – 2:0.

Ve druhém poločase udělal trenér hostů dvě změny v útoku ve snaze zvrátit výsledek. Opak byl pravdou, lobem do prázdné branky zvýšil Bezdička  na 3:0. Od té doby Merklín zcela odpadl a bylo otázkou času kolik gólu domácí přidají. Ti hnáni trenérem Dufkou předvedli několik nádherných šancí, které korunovaly góly.

Postupně se mezi střelce zapsali Bezdička, Pešta, znovu Bezdička a Trejbal a upravili na 7:0. Osmou trefu zařídil svým pátým gólem v utkání Bezdička a šest minut před koncem dal J Pikl na 9:0. Desátou branku, kterou si žádali diváci, už Dufkovo hoši dát nestačili.

„Samozřejmě jsem spokojený v výsledkem a hrou, hlavně v druhé půli. U kluků byla patrná nervozita s blížícím se koncem sezony. Velice důležité body, ale takové vysoké vítězství jsem vůbec nečekal," krátce zhodnotil předposlední vystoupení v sezoně trenér Jiří Dufka a dodal: „Chtěl bych vyzdvihnout vstřícnost a rychlost při zapůjčení hřiště FK Tachov, jmenovitě sportovního ředitele Petra Móžiho. Za to moc děkuji."

TJ  Chodský Újezd – S. Merklín 9:0
Poločas: 2:0. Branky: 25. Kurčík, 41., 48., 65., 70. a 80. Bezdička, 67. Pešta, 73. Trejbal, 84. Josef Pikl. Rozhodčí: Medveď. ŽK: 3:3. Diváci: 60.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl ml., Suchý (71. Čepelák), L. Pikl st., Medek, Bezdička, J. Pikl, Kurčík (65. Trejbal), P. Pikl, Pešta.