Šesté kolo ve fotbalové 1.B třídě mělo pro mužstva z Tachovska zvláštní náboj. Mužstvo Chodského Újezdu čekalo na první výhru v domácím prostředí a v Rozvadově se hrálo druhé okresní derby.

Nováček z Chodského Újezdu si vstup do soutěže představoval určitě jinak, ale jeho slabinou je koncovka. „My jsme šli snad patnáckrát sami na branku a prohráli nakonec 0:1. Tak slabé mužstvo jako byla Heřmanka není ani v okrese,“ vrátil se k nevydařenému zápasu doma s Heřmanovou Hutí prezident TJ Chodský Újezd Jiří Dufka. Po utkání s kvalitní rezervou Slavoje Koloveč mohl být s výhrou 5:2 velice spokojený. „Přesvědčili jsme hráče, že špatné výsledky byli jen jejich „špatnou“ hlavou a stačilo to,“ řekl stroze Dufka a dodal: „Soupeř nás asi malinko podcenil,

protože za čtvrt hodiny to mělo být tři nula a mohlo být po zápase. V šesté minutě dal sice Bezdička branku, ale pak po jedné tutovce spálili právě Bezdička a Petr Pikl.“ V dalších minutách si domácí zkomplikovali situaci, kdy ve 25. minutě chyboval v rozehrávce Josef Pikl a soupeř tvrdě trestal 1:1. „Na nás padla deka a nebyli jsme si schopni kloudně přihrát. Když jsme se oklepali a zatlačili soupeře před jeho bránu, tak hosté nakopli dlouhý balón na naši polovinu a stopéři Dufka se Suchým se špatně domluvili, míč propadl až na útočníka Kolovče a ve 44. minutě jsme prohrávali 1:2,“ popsal kritické momenty prezident domácího klubu.

V kabině podle slov Dufky žádná bouřka nebyla. „Víme, že fotbal kluci hrát umí. Potřebovali spíše povzbudit,“ pravil nejvyšší muž a asistent trenéra v jedné osobě. Do druhého poločasu domácí vtrhli jakouragán. „Byl to útok, útok a zase útok. Hosté byli jak na kolotoči,“ řekl s trochou nadsázky spokojený Dufka. „Jeho hoši“ během šesti minut otočili vývoj utkání na svou stranu. Ve 48. minutě srovnal Bezdička, o čtyři minuty později Petr Pikl strhl vedení na stranu domácích a v 54. minutě dal Bezdička na 4:2.

„Konečně jsme začali proměňovat alespoň každou třetí šanci. Hosté nechápali kde jsou. Když se v 70. minutě pomalu otřepávali, protože jsme povolili v tempu, dal jim na cestu pátou branku Pešta a my už dohrávali v poklidu,“ popsal závěr zápasu Dufka.

TJ Ch. Újezd – Sj. Koloveč B 5:2

Poločas: 1:2. Branky: Bezdička 3, Pešta, Pikl - Pergl, Souček. Rozhodčí: Vondra. ŽK: 0:1. Diváci: 90.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, Suchý, Dufka (46. Šiler), Kurčík, Lad. Pikl ml., Bezdička, J. Pikl, L. Medek (75. T. Medek Tomáš), Pešta, P. Pikl. Trenér Zd. Slowik.

Okresní derby potvrdilo papírové předpoklady a Jiskra tahala za kratší konec. Domácí vyhráli zaslouženě.

TJ Rozvadov – J. Bezdružice 5:3

Poločas: 2:0. Branky: Horáček 2, Čížek 2, Bečvář - Korynta 2, Gengel. Rozhodčí: Plzák. ŽK: 0:1. Diváci: 70.