Fotbalisté Jiskry Bezdružice si stále drží dobrou výkonnost a zabydleli se v krajských soutěžích. První mužstvo má po jednosezonní anabázi v 1. A třídě opět do této krajské soutěže nakročeno. Po podzimu vévodí skupině C Plzeňského kraje 1. B třídy a těžko může mít jiné plány, než tak dobře rozehranou soutěž „přetavit“ na jaře v postup. O podzimní sezoně i dalších plánech si Deník povídal s předsedou Tělovýchovné jednoty Jiskra Bezdružice Petrem Kalistou.

Čekali jste před zahájením soutěže, že budete tak vysoko? Dali jsme si za cíl bojovat na špici tabulky. První místo je trochu nad plán, ale pochopitelně, že nás i fanoušky vedoucí pozice v naší skupině I.B. třídy těší.

Přeřazením do jiné skupiny jste šli hodně do neznáma, nebo soupeře znali? Přeřazení z A do skupiny C nás nemile překvapilo. Nejprve jsme se chtěli odvolat, ale pak se rozhodli zkusit štěstí na jiných hřištích než dosud. Jak se ukázalo, bylo to prozatím dobré rozhodnutí.

Jste tak rádi, že se zbavili vypjatých derby, nebo vám chybí? Okresní derby nám pochopitelně chybí, byly hodně sledované. Vždy to jsou zápasy, ve kterých jde o prestiž a místní slávu. Hráči se hecují a fanoušci se vždy těšili. Na druhou stranu v těchto zápasech často lítaly i jiskry, takže to se nám vyhýbá.

Jaké cíle si může klást klub, když se stane půlmistrem? Přemýšlíte už nahlas o návratu do vyšší soutěže? Vedoucí pozice nás nejen těší, ale i zavazuje. Rádi bychom se rádi vyhřívali na prvním místě i po jarní části a znovu okusili vyšší soutěž.

Uvažujete posílení kádru na jaro, nebo je dostatečně kvalitní? Kádr budujeme dlouhou dobu hlavně na vlastních odchovancích, samozřejmě ho ale zkvalitňujeme posilami. Na jaro počítáme s doplněním o jednoho či dva hráče.

Na jakých hráčích jste stavěli v podzimní části a byl někdo z kádru, kdo vás vysloveně zklamali? Celý podzim byl oporou brankář Beran, jenž nám pomohl vyhrát spoustu zápasů. Nejlepším hráčem i střelcem se stal během celého podzimu Jirka Gengel s deseti brankami. Rapidně se v obraně zlepšili Martin Blažek i M. Filip. K oporám dále patřili Bastl, Lukáš Blažek a Korynta. Více branek jsme očekávali od Honzy Komárka, snad si schoval góly na jaro. Ale aby někdo vyloženě zklamal, tak to ne.

Co říkáte výkonům rozhodčích, jste s nimi spokojený? Rozhodčí se, podle mne, v průměru zlepšili. Byli však arbitři, o kterých se dá říci, že fotbal snad ani nikdy neviděli. Pískali nám na druhé straně rozhodčí, kteří fotbal i pravidla mají opravdu v krvi.

Co vás v průběhu podzimu zklamalo, pokud něco? Porážka v posledním kole na hřišti ZČE v Plzni od dorosteneckého týmu.

Jak jste celkově spokojený s účinkováním všech týmů v soutěžích? O A mužstvu už byla řeč. S jeho účinkování panuje spokojenost, musíme se ale vyvarovat uspokojení. Rezerva pak ve třetí třídě musí zabrat, i s pomocí hráčů prvního týmu udržet soutěž i pro další sezonu. Mládežnická mužstva se po letech stagnace zvedají. Je to příslib do budoucnosti. Ukazují se zde talentovaní hráči, na kterých jednou budeme stavět.

Máte pokrytý rozpočet klubu? Peníze dnes také ve fotbale hrají důležitou roli. Na hostování nebo přestupy hráčů uvolňujeme minimum a finanční prostředky dáváme raději do mládeže. Letošní rozpočet máme vyrovnaný i zásluhou příspěvku minulého zastupitelstva města. Příští rok je zatím jen ve výhledu. Pokud se nám podaří postup, uděláme ve výboru vše, abychom zvýšené náklady pokryli. Sponzoři nám přispívají minimálně. Spíše na jednotlivé sportovní akce - zábavy, turnaj a podobně. Největší dík tedy patří Městu Bezdružice, Autoservisu Ernst, Kovovýroba Honzík, Rapeto Čeliv a někteří další.

Chtěl bych poděkovat všem dobrovolným funkcionářům a trenérům v oddíle, kteří se nezištně podílejí na práci a výsledcích bezdružické kopané. Bez nich by fotbal u nás nebyl na takové úrovni…

… Blíží se svátky, tak bych rád všem popřál klidné, pohodové Vánoce a v novém roce hlavně zdraví. Kromě obligátního zdraví a štěstí přeji všem členům a fanouškům TJ Jiskra, zvláště fotbalu v Bezdružicích, přál návrat A mužstva do I. A.třídy, dorostu do krajské soutěže.Věřím, že kopaná v Bezdružicích přitáhne opět pozornost veřejnosti tak jako v nedávné minulosti.