Borský Michl a sulislavský Lobl vstřelili hattrick

Tachovsko - Fotbal–OP II. třídy: Druhé kolo 455 příznivců, padlo 33 branek, napomínáno bylo 33 hráčů a červenou kartu viděli čtyři hříšníci

1.9.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Okresní přebor druhé třídy ve fotbalu měl o víkendu na programu druhé kolo, které přineslo dva překvapivé výsledky v podobě debaklu jednoho ze soupeřů. Brankové žně měli příznivci v Plané a v Maršových Chodech, kde v azylu před dvoustovkou diváků deklasovali Borští tým Damnova.

Částkovský Hraničář navázal na výbornou formu z jarní části uplynulé sezony a je zatím bez ztráty kytičky o skóre druhý za Planou. V domácím utkání se Kšicemi měl úlohu favorita usnadněnou, když Kšice podaly slabý výkon. Hosty načal už ve druhé minutě L. Lebeda přidal ještě druhou branku a ve 23. minutě bylo, vzhledem k předvedeným výkonům obou týmů, prakticky rozhodnuto (4:1).

Také Plánští pokračují v dobrých výkonech a po výhře v Lázních „smetli“ rezervu Baníku. Stříbrský nováček si odvezl debakl, když zápas byl ovlivněný brzkým, ale správným vyloučením opory Kertise, který rukou zabránil brance ve vlastní síti. Planá „přesilovku“ využila a Baník se po čtyřech inkasovaných brankách „sesypal“ (8:2). Jeden z taháku kola se hrál v Tachově, kde místní rezerva jako nováček soutěže zdolala Dufkovo mladíky. Kouč Chodského Újezda postrádal opory a souboj mladíků tak vyzněl pro Tachovany, které dirigovali zkušení T. Vlček a Roháč (2:1).

Konstantinky se po sestupu z krajské 1. B třídy ještě nevzpamatovaly. Jak jinak si vysvětlit výsledky z úvodních kol. Nejdříve prohrály doma s Planou a v dalším kole remizovaly v Lomu, který se ani v úvodu tohoto ročníku nepyšní buhvíjakou formou. Lázně šly sice už v sedmé minutě do vedení a všechno nasvědčovalo tomu, že splní úlohu favorita, ovšem v koncovce byly žalostné. V domácím dresu se prosadil ještě do přestávky kanonýr Stec. Po změně stran už ale branka nepadla a pro Konstantinky je to další studená sprcha, zvláště když její hráči neudržely nervy na úzdě a pod sprchy šel z lavičky jako střídající hráč i trenér Tahavský (1:1).

Sulislavští zdá se našli střeleckou mušku a tentokrát při vstřelení tří branek slavili i výhru. Mužstvo se zachránilo v uplynulém ročníku až v baráži, ale tento přebor bude v Sulislavi pravděpodobně veseleji. Hattrickem se blýskl střelec Lőbl (3:1).

Bor má disciplinárně zavřené hřiště, a tak svůj domácí zápas odehrál v Maršovkách. Tam se mu dařilo, když v derby s Damnovem měl jasně navrch. Hosté nechali formu asi „na prázdninách“ a v utkání tahali zjevně za kratší konec provazu. Svůj den neměl jejich gólman Šašek. Naopak, střelecky se dařilo borskému Michlovi, jenž zaznamenal tři branky. Prosadil se také borský T. Janků, který svého otce v dresu Damnova vůbec nešetřil a kapitán hostů musel přihlížet dvěma trefám svého syna (7:1).

Zraněními zdecimovaná Chodovka hostila Kokašice a po devadesáti minutách doslova vydřela tři body. O domácí výhře tak rozhodla trefa Hrabáka (1:0).

Ohlasy trenérů a fakta druhého kola najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.