Mužstvo FK Tachov čekalo na domácí výhru dlouhou dobu, ale konečně se dočkalo. Až v pořadí třetí dobře rozehrané utkání dokázalo dotáhnout do tříbodového zisku. Výhra 2:0 z FK Hořovicko dává nováčkovi soutěže velkou naději na záchranu.

Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný a hrálo se mezi šestnáctkami. Občas přišla nějaká střela, která nesla přívlastek propagační. Poprvé vážněji zahrozili domácí, střelu Machače nadvakrát kryl. Hořovicko dobře kombinovalo, snažilo se držet míč na svých kopačkách, ale v koncovce bylo neškodné. Makó „zpozorněl“ až při dělovce Kaufmana, která šla naštěstí pro domácího gólmana nad branku. To už ale hosté od 30. minuty prohrávali po střele Lad. Čížka, kterou tečoval jeden z obránců – 1:0. Ještě o čtyři minuty dříve Elijaš v dobré pozici hlavičkoval vedle branky. V této fázi utkání jasně dominovali Tachované. Ve 34. minutě mohli své vedení zvýšit po hlavičce J. Viterny, ale ten míč mezi tyče neusměrnil. Dvě minuty nato pohotovou střelu Malého zastavila tyč. Do konce poločasu dominovaly na obou stranách obrany.

Po přestávce začali lépe domácí a už ve 46. minutě se po akci na jeden dotek dostal míč k Lad. Čížkový, kterému zblokoval „gólovou“ střelu Kovařík. Pokus J. Viterny vytěsnil hořovický brankář Slováček na rohový kop. Hrál se oboustranně svižný fotbal, který ale doprovázela řada nepřesností. Domácí byli v útoku nebezpečnější, když Hořovicko prakticky vážněji ohrozilo branku Tachovanů jen v 68. minutě, kdy Votava v brankové příležitosti hlavičkoval vedle. Ještě před tím ale „vychytal“ Malého při jeho sólu gólman Slováček. Pojistka stále nepřicházela a největší překážkou byl pro Tachov právě gólman hostů. V 71. minutě na něj postupoval sám Hutta, Slováček jeho střelu zblokoval a na brankové čáře vykopával Kovařík. Hořovický strážce branky kapituloval až v 76. minutě. Střídající Rulf byl na hřišti jen dvě minuty a nechytatelnou dělovkou poslal míč do tyče a od ní se odrazil do sítě – 2:0. Závěr zápasu tentokrát domácí zvládli. V 90. minutě si ještě brankář hostů připsal parádní zákrok, kdy zlikvidoval „samostatný nájezd“ Brauna. Domácí borci ale i tak mohli slavit důležitou výhru.

FK Tachov – FK Hořovicko 2:0. Poločas: 1:0. Branky: 30. Lad Čížek, 76. Rulf. Rozhodčí: M. Chládek. ŽK: 2:2. Diváků: 200.

TACHOV: Makó – Šácha, Elijaš, Kaše, J. Viterna – Machač (89. Janoušek), Lad. Čížek, Hutta (82. Luk. Čížek), Habart (74. Rulf) – Braun, Malý.

Ostatní výsledky 27. kola: Votice – Domažlice 4:2 (54. Očovan, 67. M. Horváth, 69. Faitl, 76. Knobloch – 23. Bahleda, 28. Mužík),Vejprnice – Admira 0:4 (12. Majer, 22. Jehlička, 56. Müller, 76. Vnouček), Motorlet – Klatovy 3:0 (83. a 89. Rezek, 63. Glasnovič), Meteor – Milevsko 2:0 (55. vlastní Zach, 63. Nejepsa), Příbram B – Prachatice 4:1 (62. a 64. Wágner, 9. Veselý, 29. Cafú – 42. Legdan), Strakonice – Vltavín 0:1 (69. Hebnar), Benešov – Třeboň 1:0 (65. Veselý).

Pořadí: 1. Vltavín 58, 2. Motorlet 53, 3. Prachatice 47, …, 5. Domažlice 42, …, 11. Tachov 38, …, 15. Klatovy 14, 16. Vejprnice 9.

Více k fotbalové divizi v pondělním Tachovském deníku.