Braun a Rulf rozjásali ochozy

Tachov - Divizní předehrávka: V západočeském derby porazil FK Tachov mužstvo J. Domažlice 2:1

11.6.2009

Divizní předehrávka: V západočeském derby porazil FK Tachov mužstvo J. Domažlice 2:1 Foto: DENÍK/František Hlas

Na Městském stadionu v Tachově se odehrála bitva o důležité body. Domácí nováček musel, pokud chtěl hrát divizní soutěž i příští sezonu, zvítězit. Hosté z Domažlic se pohybují v horní polovině tabulky a hráli tak o prestiž. Předzápasové spekulace o jisté výhře domácího týmu neměly opodstatnění. Na trávníku se od úvodních minut hrálo tvrdě na hranici regulérnosti, v některých případech i za ní. Tachované v nervydrásajícím utkání zvítězili 2:1 a mohli se tak kolo před koncem soutěže radovat ze záchrany.

Utkání začalo ve svižném tempu a obě mužstva se pokoušela o ohrožení branky soupeře. První vážnější situaci museli řešit hosté. V deváté minutě střílel z výhodné pozice Elijaš, jeho střele se do cesty postavil obránce. Největší příležitost prvního poločasu měl v 15. minutě Machač. Postupoval sám na gólmana, ten ale jeho střelu vykopl. O pět minut později si naběhl na centrovaný míč Rulf, ale mířil do gólmana. Hosté hrozili z úctyhodné vzdálenosti po standardních situací, kterým chyběla přesnost. Většina akcí v této fázi utkání skončila na obou stranách před šestnáctkou, více se hrálo na polovině Domažlic. Při centru J. Viterny chyběly Habartovi jen centimetry, trestný kop Elijaše skončil ve zdi, Habart mířil z dorážky vedle. Když se ani hosté nedokázali prosadit, skončil poločas bez branek.

Po přestávce začali lépe domácí. Už ve 46. minutě se do šestnáctky řítil Lad. Čížek, který po souboji s obráncem upadl, ale hrálo se dál. Tachované se dočkali v 53. minutě. J. Viterna poslal prudký centr na hranici šestnáctky a Braun „ligovou“ hlavičkou poslal domácí do vedení – 1:0. O čtyři minuty později s notnou dávkou štěstí přidal druhou branku Rulf – 2:0. Po této brance se nechali Tachované zatlačit na svoji polovinu a Jiskra hrozila zejména z rohových kopů. V 63. minutě nebezpečí odvracel Kaše a z protiútoku trefil Braun sám před gólmanem Frejem jen jeho nohy a dorážka Rulfa skončila nad prázdnou brankou. Další série domažlických rohových kopů už přinesla změnu skóre. Nejdříve vyhlavičkoval míč na brankové čáře domácí Kaše, ale v 73. minutě po další standardce skóroval zcela nekrytý Paul – 2:1. Na stadionu snad nebyl jediný tachovský příznivec, jenž by si nevybavil zpackané závěry zápasů z minulých kol. Tachované několik závarů před svoji brankou vyřešili a tentokrát závěr utkání nejen kontrolovali, ale mohli přidat další branky. Habart, Machač, Luk. Čížek a ani Hutta pojistku nepřidali, ovšem i před zraky nového trenéra FK Tachov Zdeňka Bečky se mohli domácí borci po závěrečném hvizdu rozhodčího Aubrechta radovat z divizní záchrany.

FK Tachov – J. Domažlice 2:1. Poločas: 0:0. Branky: 53. Braun, 57. Rulf. Rozhodčí: Aubrecht. ŽK: 2:1. Diváků: 350.

TACHOV: Pták – Braun, Šácha (55. Tušl), Kaše, Elijaš, Rulf (67. Lukáš Čížek), Ladislav Čížek (78. Závorka), Jan Viterna, Machač, Hutta, Habart.

11.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

V pátém volebním obvodě v Tachově mělo odvoleno za prvních 90 minut sto voličů.

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.

Při nehodě v Plané se zranili tři mladí lidé

Planá - Nehoda kamionu a osobního auta zkomplikovala v pátek odpoledne dopravu na průtahu Planou.

FOTOGALERIE: Hasiči se museli potýkat se stísněným prostorem, ale i únikem plynu

Stříbro – O dnešním ránu v blízkosti Hornického skanzenu ve Stříbře se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Během ranních hodin se sem sjely hned tři jednotky hasičů, a to jak ze Stříbra, tak z Tachova. Jejich úkol byl jasný. Dostat tři zraněné osoby z Důlní štoly Prokop, která se v areálu skanzenu nachází.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.