Výsledky osmého kole přinesly změnu ve vedení přeboru. Kšičtí podruhé za sebou prohráli a první místo přepustili Konstantinovým Lázním.
V kole padlo 31 branek, nejvíce v utkání Kostelec – Částkov (7) a nejméně v Boru (2). Do ochozů zavítalo 383 příznivců, nejvíce pak do Sulislavi (70) a nejméně jich přišlo v Plané (43). Rozhodčí napomínali jen 24 hráčů. M. Řezníček ze Sulislavi, R. Janovec ze Studánky a J. Vejvoda z Plané viděli ještě druhou žlutou kartu a následně červenou.

Nováček z Erpužic hostil Lázně a proti zkušenému soupeři se mu nedařilo. V úvodu zápasu neproměnil dvě slibné příležitosti a pak už stříleli góly hlavně obránci hostů. Ve druhém poločasu se prosadil dvakrát Míšek a pro Jiskru to byla další vysoká prohra (1:5).

Ve strážském dresu se podruhé představil v utkání proti Damnovu vicemistr Evropy K. Rada. Damnovští měli famózní vstup do soutěže, teď ale naopak prožívají pořádnou mizérii. Nováček vedl už 3:0, ale pak polevil. Hosté toho využili ke snížení na rozdíl jediné branky, ale penaltový rozstřel si už Damnovští v závěru nevynutili (3:2).

Lídr ze Kšic po domácí prohře s Kostelcem se ze šoku nevzpamatoval ani v Černošíně, kde nedokázal ani jednou skórovat. Za domácí se trefil dvakrát Solový (2:0).

Bezdružická Jiskra si „vyšlápla" na plánské mladíky. Domácí zaspali úvod utkání a už ve druhé minutě inkasovali zásluhou Korynty. Ani inkasovaná branka Planou neprobudila a v desáté minutě přišel další trest. Kapolka sice snížil, ale kanonýr Jiskry Korynta vstřelil gól do kabiny. Po změně stran padlo po jedné brance na každé straně a Jiskra si tak odvezla tři body (1:4).

Brankové hody viděli příznivci v Kostelci. Hosté z Částkova šli ve druhé minutě do vedení, o šedesát vteřin později bylo srovnáno. Hraničář znovu vedl, ale v závěru poločasu během minuty dvakrát inkasoval. O výhře hostů rozhodl dvěma trefami kanonýr Boček (3:4).

Borští potvrdili proti Záchlumí roli favorita. K výhře stačily domácím dva góly kapitána L. Zemana. Motor se tentokrát brankově neprosadil a odjel s prázdnou (2:0).

Veledůležitý souboj dvou celků ze spodních pater tabulky pro sebe rozhodla domácí Sulislav. Ve třetí minutě se prosadil domácí kanonýr Löbl, ale Dynamo do přestávky srovnalo O. Janovcem. Tři body trefil Bouzek (2:1).

Fakta k utkáním osmého kola a sestavy najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.