Divizní fotbalisté FK Tachov absolvovali soutěž bez velkých výkyvů a zaslouženě skončili s náskokem patnácti bodů na prvním místě. Zatímco se o víkendu hrálo závěrečné kolo, vítěz divize si zásluhou předehrávky s Milevskem (2:0) užíval fotbalovou dovolenou. V Tachově nelze sezonu hodnotit jinak než jako úspěšnou. O ní a dalších plánech si Deník povídal s úspěšným trenérem Zdeňkem Michálkem. Stejně jako všichni si užil oslavy prvenství a postupu do České fotbalové ligy.

„Já osobně přiměřeně k věku, do půlnoci. Oslavy byly pěkně připravené, kluci si to zasloužili," podotkl k oslavám úspěšný kouč, jenž začal v postup věřit už po úvodním jarním utkání s Vary. „Ten zápas jsme odehráli výborně. Pak už jsem věřil, že to zvládneme. Trochu jsem zapochyboval při vyloučení Šáchy na Aritmě. Věděl jsem, že vyloučení či zranění klíčových hráčů by nám mohlo přinést v těch dalších zápasech problémy," poznamenal tachovský lodivod.

„V některých zápasech jsme nepodali takové výkony jaké bych si představoval, ale výsledkově to zvládli, to bylo důležité. Náš cíl byl jasný, o to více to ale bylo složité. Buď jsme hráli s mužstvy bojující o záchranu nebo s týmy, které nás chtěly jako vedoucí celek za každou cenu porazit. Kluci byli pod velkým tlakem, o to více si cením, jak to zvládli," chválil své svěřence Michálek, který avizoval po této sezoně svůj odchod.

„Byl jsem přesvědčený že končím. Musím být také soudný, už mám věk a je třeba aby přišli mladí trenéři. Toho, kterého jsme s vedením vytipovali nemá zatím ještě takové zkušenosti. Proto jsem kývl ještě na půlrok. Budu jej pomalu připravovat a už s ním více spolupracovat," vysvětlil změnu rozhodnutí o ukončení kariéry kouč.

V současné době si užívají hráči trochu fotbalového klidu a do přípravy by se měli hlásit 7. července. „Ta doba přípravy před další sezonou je hodně krátká. Dnes už je jasné, že Sadílek a Kovařík odchází. Je to velká ztráta, ale musíme jejich rozhodnutí respektovat a kádr doplnit. Vidím to na čtyři, spíše pět hráčů. Pak už to bude o času, jak se dá mužstvo herně dohromady," ví své zkušený kouč, který vedl ligovou V. Plzeň a zkušenosti má s České fotbalové ligy v Domažlicích.

A co hráče čeká. Kluci musí počítat s tím, že tréninky budou náročnější než tomu bylo v závěru divize. Model bude stejný. Třikrát týdně trénink a přípravné zápasy. V soutěži budeme jeden trénink věnovat rehabilitaci," naznačil jakým směrem se bude ubírat příprava na mistrovskou soutěž Michálek.

Hodnocení hráčů podle trenéra najdete v úterním vydání Tachovského deníku.