Všechny tři branky Viktorie vstřelil Aleš Čermák, za domácí korigoval výsledek v závěru zápasu Ashiru.

Plzeňané před nedělním zápasem Slavie v Liberci navýšili svůj náskok na Pražany na osm bodů.

Viktoria nastoupila v Brně bez zraněných Koláře a Krmenčíka, které nahradili Čermák s Bakošem. Místo Petržely na pravé straně zálohy zaujal od první minuty Zeman.

Domácí začali proti favorizované Viktorii aktivně, do velké šance se však nedostali.

Naopak hosté si v prvním poločase vytvořili dvě gólové příležitosti a obě proměnili.

Do vedení šla Plzeň ve 26. minutě – Řezník vrátil míč před branku, kde ho Havel ho přistrčil Čermákovi, který střelou k tyči překonal gólmana Melichárka – 0:1.

Stejný hráč přidal o šest minut později druhý gól po centru Bakoše a zpětné přihrávce Kopice – 0:2.

Viktoria kontrolovala hru a v úvodu druhého poločasu přidal třetí gól – nejdříve Kopic střílel do tyče a odražený míč vrátil do prázdné branky Čermák, který tak zkompletoval hattrick – 0:3.

Po hodině hry se po zbytečné a nevydařené přihrávce patičkou zranil Limberský, kulhající opustil trávník, kde ho nahradil Kovařík.

Plzeň byla na koni a na hřišti dominovala.

Hosté v závěru trochu polevili v koncentraci a domácí toho využili. Po hrubé chybě Hrošovského šel do brejku Ashiru a na jeho konci překonal Kozáčika – 1:3.

Zbrojovka Brno – Viktoria Plzeň 1:3 (0:2).

Branky: 81. Ashiru - 26., 32. a 48. Čermák. Rozhodčí: Orel – Moláček, Dobrovolný. ŽK: Sukup, Melichárek, Škoda – Kozáčik, Havel. Diváci: 5137.

Zbrojovka: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák, Sedlák (65. Růsek) – R. Acosta, T. Pilík, Ashiru – Michal Škoda (72. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.

Viktoria: Kozáčik – Havel, Hubník, Řezník, Limberský (61. Kovařík) – Hořava, Hrošovský – Zeman (87. Petržela), Čermák (76. Chorý), Kopic – Bakoš. Trenér: Vrba.