Po porážce před dvěma týdny od Senca Doubravka 1:2 tentokrát podlehli Robstavu Přeštice 0:1 a jejich jarní bilance je nadále velice tristní.

Ze šesti utkání druhé poloviny soutěže získali Tachované pouhé dva body v 17. kole po bezbrankové domácí plichtě v regionálním derby s Viktorií Mariánské Lázně a následném nervydrásajícím penaltovém rozstřelu 9:8. Mimo tento duel všechna svá ostatní utkání na jaře prohráli se skóre 1:11… (Čížová 0:3, Rakovník 0:2, Doubravka 1:2, Sedlčany 0:3, Přeštice 0:1.).

Sobotní zápas, který diváky velice zklamal, nenesl snad ani úroveň okresního přeboru. Jak domácí, tak i hosté předvedli fotbalovou holomajznu. Přeštičtí svěřenci trenéra Vašici si nakonec po chybě domácích odvezli díky pohotovému zakončení střídajícího Kristla výhru a zkomplikovali domácím situaci do závěrečných bojů v soutěži.

Domácí kouč Móži již po zápase v Sedlčanech naznačil, že padá na tým ´deka´ a že se mu přestává dařit. Navíc proti Přešticím nemohl počítat s Tušlem a Kořínkem a musel tak přeskupit hráče do jiných pozic. I když se ostatní, kteří šli na plac, snažili, hrou opět nepotěšili. Na hrot postavil trenér Čížka, ale ten se po celý zápas nedostal k jedinému zakončení…

V 11. minutě tomu sice byl blízko, ale na míč byl ve vápně hostů krátký a ten putoval vedle tyče do zámezí. Borci FK končili s akcemi již před velkým vápnem Přeštic.

Krátce před poločasem Braunova hlavička šla nad břevno a ani střela Folejtara v posledních vteřinách první půle zvrat nepřinesla.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky začali lépe přeštičští fotbalisté, ale Peterka a po něm dvakrát jeho spoluhráči nedali. Při jedné slibné akci jim zkazil radost reflexivním zákrokem domácí gólman Valeš. Hra obou týmů postrádala kvalitu, která by divizi slušela a fandové Tachova se začali pomaličku vykrádat z hlediště. Bylo z jejich hodnocení patrno veliké rozčarování nad hrou svých borců. Nešetřili ale rovněž ani kritikou nad hrou borců z jižního Plzeňska.

Hosté ale přece jen udeřili. Domácí obrana v 71. minutě váhala s razantním odkopem a to stálo Tachovany body. Šikovně a s přehledem obstřelil beky střídající Kristl – 0:1 Domácí se ještě naposledy snažili o zvrat, ale míče které šly do vápna hostů v síti neskončily. K zisku bodu jim nepomohlo ani dvouminutové nastavení.

Stanislav Sýkora