Postup do České fotbalové ligy si divizní FK Tachov zajistil po výhře s Rokycany (8:0) už tři kola před závěrem soutěže. Spanilou jízdu FK absolvoval z pozice vedoucího mužstva Jan Vydra.

Jaké pocity má vedoucí týmu po tak suverénním postupu do ČFL?
Rozhodně radostné, zároveň moc dobře víme, že jsme si na sebe upletli bič.

Jaké byly oslavy?
To hlavní určitě ještě přijde, ale po Rokycanech to bylo hodně spontánní, taková ta správná euforie. Než většina kluků odjela slavit do Plzně, během tří hodin padl sud a kousek, pár doutníčků se vykouřilo, pěkný to bylo. Akorát jsem v neděli ráno nemohl pochopit, proč mám v hlavě vraženej krumpáč…(smích).

Zbývají vám tři zápasy. Dnes s Chebem. Jak moc se projeví, že už ´jste tam´?
Věřím, že se naplní slova kluků, se kterými jste už hovořil, tzn. hodláme vše dohrát naplno!!! Představa ztratit během jara jediný bod je prostě neskutečná! Ale jednoduché to nebude, Milevsko předehráváme, takže během sedmi dnů nás čekají tři zápasy.

Čekal jste před začátkem sezony takovou suverenitu?
Po příchodu posil bylo jasné, že budeme hrát hodně nahoře, ale tohle jsem nečekal. Hlavně jarní jízda divizí je neskutečná, je třeba si to užívat, protože tohle už se nikomu z nás nemusí poštěstit.

Která ze „zimních" posil se projevila nejvíce?
My měli kvalitní tým už před sezonou, to je třeba říct! K tomu přišel Houdy (Houdek) do brány, Knaky (Knakal) do obrany, Dvořka (Dvořák) do útoku, v zimě Maty (Matas). To jsou na divizi posily jako hrom. Myslím, že tou největší byl ale trenér Michálek. Řeknu to takhle, Tachov určitě hrával i hezčí fotbal než letošní sezonu, ale s příchodem trenéra Michálka se proměnil v mašinu na body. Trenér ví, co dělá, je to pragmatik, praktik, co umí vyhrávat.

Pojďme zpět k ČFL. Co Tachov čeká?
No, asi trošku blázinec. Rozhodně kvalitnější soupeři, mnohem víc cestování, vše bude náročnější na čas, na finance. Ale je to výzva, myslím, že tak to bere i vedení.

Co vy osobně, zůstáváte?
ČFL mě jako soutěž zajímá, myslím, že je to něco jiného než doposud. Jak jsem říkal – náročností, nákladností, asi i atmosférou a určitě i některými specifiky, prostě bych to rád zkusil. Manželka je tolerantní, nechala to na mně.