Zatímco v úvodních dvou kolech se shodné porážky o gól 3:4 v přestřelkách s Dynamy Studánka a Horšovský Týn dají označit za smolné a pak přišel alespoň bodík za remízu 2:2 se třetím nováčkem Spartakem Klenčí, tak výprask 1:7 před týdnem na Tatranu Chodov už aktuální rozpoložení týmu vykreslil jako velmi nekomfortní.

Z tohoto pohledu bezgólová plichta proti favorizovanému před utkáním čtvrtému Sokolu Mrákov nevypadá až tak tragicky…

Slavoj Chodová Planá – Sokol Mrákov 0:0, PK 1:3

„Po minulém kole, kdy jsme bez šesti hráčů základní sestavy a se spoustou kluků z béčka dostali sedm gólů v Chodově, to bylo tentokrát z naší strany lepší. I když někteří hráči nastoupili ne úplně zdraví, ale i tak to stačilo jen na bezbrankovou remízu,“ prohlásil chodovoplánský Jiří Abramčuk, který ale kvůli zranění kolena stále ještě svému týmu chyběl.

Domácí fotbalisté měli tentokrát více ze hry, i na brankové příležitosti určitě vyhráli, ale gól nedali žádný.

Stejně jako soupeř.

O premiérovém bodu navíc tak musela rozhodnout až střelba ze značky pokutového kopu. A v ní měli pevnější nervy hosté, kteří byli úspěšní třikrát, domácí jen jednou.

Chodová Planá tak doma prohrála na penalty druhý zápas v řadě.

„Ze čtyř utkání máme na kontě jen dvě plichty, to je málo. Ta deka na kluky padá stále víc a víc. Už potřebujeme zabrat,“ uvědomuje si Abramčuk. „I když fotbal hrajeme jen pro potěšení, každý chce vyhrávat.“

Proto se i on bude snažit co nejdříve vrátit na trávník.

Už příště totiž čeká jeho Slavoj derby se sousední Planou. Bude se hrát v sobotu opět v Chodové Plané, v tradičním čase od 15 hodin.

„Soupeř je na tom podobně jako my, bude to asi jeden z klíčových zápasů sezony. ale víte jak to je, v derby se může stát cokoliv,“ doplnil Jiří Abramčuk.

Za týden půjde skutečně o souboj týmů z chvostu tabulky, hůře je na tom po pěti odehraných kolech soutěže pouze jednobodový nováček z Nečtin.

ŽK: 1:1. Sudí: Duspiva – Picek, Nesvadba. Diváků: 60.

Chodová Planá: Petrželka – Plecitý, Táborek, Ovčačík, Sykal, Soukup (81. Šmolík), Pelán, Klimeš, Benedikt (59. Radil), Hanko, Tonka.

Mrákov: Korba – Vondraš, Dufek, Pangerl, Smazal, Váchal, Krch, Duffek, Toman, Spörl (69. Michálek), Rybár.

Autor: Zdeněk Soukup, Robert Babor.