V dalším kole 1. B třídy zajížděli fotbalisté Chodského Újezdu do Horšovského Týna a povzbuzeni vysokou výhrou s Krchleby (5:0) chtěli bodovat. Domácí celek 1. FC ale vyučoval nováčka z produktivity a zvítězil vysoko 5:1.

Začátek zápasu byl z obou stran neurovnaný a hrálo se převážně ve středu hřiště. Domácí měli mírnou převahu, ale byli to hosté, kteří první vážněji ohrozili branku soupeře. V 19. minutě po pěkné kombinaci nastřelil Bezdička břevno týnské branky. Míč se odrazil k domácím a přišel protiútok.

„Kontr šel přes naší pravou stranu, kde jsme naší nedůsledností zcela propadli a domácí posunuli míč na Vachtla, kterého v pokutovém území nedovoleně atakoval Pikl. Byl správně nařízen pokutový kop na který si Slivoně šáhl, avšak z brány nevytěsnil. Od této chvíle jsme hráli jak opaření. Nic se nám nevedlo a FC na hřišti kralovalo,“ popsal klíčový okamžik zápasu prezident Chodského Újezdu Jiří Dufka. Ve 27. minutě zahrávali domácí trestný kop, který obrana odvrátila, ale dorážka skončila v sítí – 2:0. Ve 40. minutě dali domácí na 3:0. „Gól padl po pěkné kombinaci a my už všichni vyhlíželi konec poločasu,“ poznamenal prezident. Do druhého poločasu vstoupili hosté jako vyměnění. Spadla z nich nervozita a najednou jich bylo plné hřiště. V 52. minutě vykřesal naději Petr Pikl – 3:1.

Chodský Újezd se nadále tlačil do zakončení, ale v 61. minutě hosty přibrzdilo vyloučení J. Pikla po druhé žluté kartě. I v deseti ale byli aktivní a měli dvě šance na snížení. Bezdička a Tomáš Medek neměli potřebné štěstí. Domácí pozorně bránili a čekali na chyby soupeře. Dočkali se v 82. a 90. minutě a definivně poslali Chodský Újezd do kolen.

„Přes zlepšenou hru po přestávce jsme předvedli nejhorší výkon v sezoně a zaslouženě prohráli,“ neskrýval zklamání Dufka.

1. FC Horš. Týn – TJ Chod. Újezd 5:1

Poločas: 3:0. Branky: Vachtl 2, Barnáš, Bauer, Šot - Pikl. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 4:5. ČK: 0:1. Diváci: 50.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, Suchý, Kurčík, T. Medek, L. Medek, Bezdička, J. Pikl, L. Pikl ml., Pešta, P. Pikl. Trenér Slowik.