Domácí Sparta Dlouhý Újezd přivítala druhý celek a tím byl před zápasem Start Bělá nad Radbuzou. Hosté zvítězili 4:2 a vystřídali Sparťany na čele soutěže.

Zápas sledovala více než stovka fandů obou táborů a očekával se souboj, který nakonec opravdu nezklamal. Více radosti měli po závěrečném hvizdu sudího Schneidera hostující příznivci, kterých bylo v hledišti překvapivě více než domácích.

Krátce před zápasem zapršelo, trávník byl solidně zkropen a navíc několikrát ´jarně´ zaburácelo. Pak se však počasí umoudřilo a duel mohl začít.

Domácím svěřencům trenéra Zemana nevyšel podle představ úvod zápasu a pak už jenom doháněli náskok hostů z Domažlicka.

Oba týmy, kterým šlo o hodně, začaly opatrně. Kvalitu akcí komplikoval mokrý trávník. Ten dělal více potíží domácím borcům.

To hrálo do not hráčům zpod Zvonu a ti měli v úvod více ze hry. Lépe drželi míč u nohy, věděli o sobě a zle zatápěli obraně Sparty. Nejprve pohrozil Malý, pak Bořil a Sobolík. Nakonec ale nejvíce škodil Radim Ebenhöh. Tento hráč Sparťany připravil největší měrou o tři body.

Skóre otevřel ve 24. minutě, když s přehledem využil zaváhání domácích, a Start se tak ujal vedení 1:0. Sparta sice mohla střelou Houdy z otočky srovnat, ale jeho pokus zlikvidoval Tomáš Jarina v brance hostů. Pak se nadvakrát zastřeloval Patrik Hána. To, co mu nevyšlo poprvé, dokázal ve 32. minutě napodruhé a po narážečce s Földešim vyrovnal.

Hned po třech minutách ale ztrestal Sparťany opět Ebenhöh. Bělští pak dali ještě v závěru první půle další gól, ale ten pro ofsajd neplatil.

Druhý poločas začala lépe Sparta. Převzala otěže hry, ale opět se ukázalo, že jí v poslední době trápí koncovka. Když už se její hráči dostali na dostřel branky Bělé, ´vadily´ jim zákroky Tomáše Jariny. Postupně tak domácí polevili v tlaku a herní výpadek je stál lepší konečný výsledek.

Startu Bělá nad Radbuzou vyšlo v Dlouhém Újezdu ´Černé´ střídání, když v 75. minutě Martina (vlevo) nahradil Luboš (č. 17) a šest minut nato potvrdil gólem vítězství svého týmu.

Dvanáct minut před koncem potrestal jejich marnost svým třetím gólem Ebenhön a tři minuty nato zcela potopil Spartu krátce po svém nástupu na trávník střídající Luboš Černý. Domácí se naposledy nadechli a pouze snížili krátce před koncem Janem Makrlíkem na 2:4.

Zápas, který určil nového lídra soutěže spolehlivě odřídila trojice rozhodčích Schneider – Nesvadba, Šlauf.

Zatímco v očích domácích hráčů bylo po zápase sezony vidět velké zklamání, borci z Bělé se naopak radovali ze zisku důležitých tří bodů společně se svými věrnými fanoušky.

Sparta Dlouhý Újezd – Start Bělá n.R. 2:4

Poločas: 1:2. Branky: 32. Hána, 87. Makrlík – 24., 35. a 78. Ebenhöh, 81. L. Černý. Rozhodčí: Josef Schneider – Karel Nesvadba, Jiří Šlauf. ŽK: 3:2 (61. Janků, 70. Földeši, 85. Makrlík – 42. Bořil, 72. P. Jarina). Diváci: 130.

Sparta Dlouhý Újezd: Kopolovič – Dvořák, Földeši, Janků (70. Futro), Hána, Kulíř, Pernglau (46. Stoklasa), Švábek, Houda (75. Makrlík), Synek, L. Gitta. Trenér: Václav Zeman.

Start Bělá nad Radbuzou.: T. Jarina – Tomášek, Bořil (60. P. Jarina), Malý (85. Pustovojt), M. Černý (75. L. Černý), Häusler, Ebenhöh, Frank, Sobolík, Braun, Šinál (88. R. Černý). Trenér: Aleš Zavadil.

Autor: Stanislav Sýkora