Chodský Újezd překonal letitý rekord Rozvadova

Tachovsko - Fotbal–II. třída: V kole padlo 54 gólů, hned tři dali Vraštil, Pešta, P. Pikl. Vyloučeni byli tři hráči a všichni se shodným příjmením Zeman.

15.6.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Předposlední kolo fotbalové druhé třídy jen potvrdilo suverenitu lídra a jistého vítěze TJ Chodský Újezd. „Dufkovo hoši“ také překonali dlouholetý rekord Rozvadova a před posledním kolem mají na svém kontě už 106 nastřílených branek. Na opačném pólu tabulky není ještě rozhodnuto kdo bude hrát baráž o záchranu. Sestup už nemine mužstva Kokašic a Záchlumí. Černou kaňkou víkendu je zápas, zejména jeho závěr, v Boru, kde museli pod sprchy tři hráči, všichni s příjmením Zeman a zápas bude mít dohru u zeleného stolu.

V pětadvacátém kole padlo 35 branek a zápasy vidělo 430 příznivců. Nejvíce v Boru (90) a nejméně ve Kšicích (40). Rozhodčí napomínali 21 hráčů, z toho jich bylo osm v Boru. A nebýt už zmiňovaného utkání, obešlo se kolo bez vyloučených.

Stříbrská rezerva hostila nekomletní Konstantinky a přes vyrovnaný první poločas odjeli hosté s debaklem. Domácí šli do vedení a před přestávkou skončila střela hostů na břevně. Po přestávce měli Lázně možnost vyrovnat Bojanem, ten sólo neproměnil a naplnilo se pořekadlo „nedáš, dostaneš“. V tomto případě platilo třikrát, když Lázně inkasovali v rozmezí 50. a 54. minuty tři góly. Podle dalšího průběhu zápasu je pro hosty výsledek ještě milosrdný. Střelecky se blýskl autor hattricku F. Vraštil (7:0).

Do Sulislavi přijely jen s jedenácti hráči sestupující Kokašice a už ve druhé minutě prohrávaly. Do poločasu dostaly ještě dvě branky a jejich loučení s přeborem má stále větší příchuť hořkosti. Domácí Sulislav si po několika nevydařených zápasech „spravila“ alespoň chuť a v posledním domácím zápase sezony udělala svým příznivcům radost (4:0).

Kšičtí fotbalisté promarnili velkou příležitost zachovat si s předstihem soutěž druhé třídy. Na domácím trávníku hostili sestupující Záchlumí a výhra by je, bez ohledu na další výsledky „posunula“ do příští sezony. Mladý tým nezvládl důležitý zápas a nedokázal skórovat. Motor přijel ve značně „slátáné“ sestavě a bod je pro něj za této situace úspěchem. V celkovém součtu už ale Motoru nepomohl. Kdo bude hrát baráž o udrženíse rozhodne v posledním kole. Pokud Kšičtí zvítězí, jsou zachráněni (0:0).

Lomští se po úspěšném tažení dostali z pásma sestupu a zápas s lídrem měl být pro ně odměnou za dosavadní jarní výkony. Opak se stal pravdou. Dufkovo hoši vlítli do zápasu „podle svým not“ z posledních kol a v Lomu si otevřeli střelnici. Po necelé půlhodině vedli 3:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Čekal se také souboj nejlepších střelců přeboru. Z toho však vyšel také vítězně J. Pešta, když se domácí Stec neprosadil. P. Pikl a už zmiňovaný Pešta zaznamenali hattrick a významně tak přispěli k debaklu domácího celku (0:8).

Na špici se pohybující Planá hostila Damnov a očekával se dramatický zápas. Domácí potrestali hrubku damnovské obrany a šli do vedení. Sokolíci dokázali ještě do konce poločasu nejen vyrovnat, ale strhnout vedení na svoji stranu. V utkání byli více „na míči“ domácí a také se zaslouženě dočkali vyrovnání. Využili další fatální chybu hostů a Slavík srovnal. Závěrečnému náporu Damnova se domácí borci ubránili a mužstva se rozešla smírně (2:2).

Chodovka se mocným finišem dostala takřka z beznadějné situace, ale stále ji hrozí baráž o záchranu. V Boru potřebovala nutně bodovat. Její výhra se ale nerodila lehce. Domácí šli už v deváté minutě do vedení. Slavoj kontroval o osm minut později a o výhře hostů se rozhodovalo mezi 47. a 55. minutou, kdy Slavoj dvakrát skóroval. Borští se snažili, ale definitivní rozhodnutí přišlo z kopačky chodovoplánského Zemana, který se v závěru spolu se Stránským stali hlavními aktéry „červené“ tečky za utkáním (1:4).

Poslední nevýrazné výkony Hraničáře pasovaly do role favorita utkání domácí rezervu. Tachované ale zklamali a hosté si pohodlně „dokráčeli“ k zasloužené výhře, která mohla být ještě vyšší (2:5).

Ohlasy a fakta 25. kola najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.

15.6.2011

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Rozkvetlé třešně u Těchlovic.
12

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.