Chodský Újezd rozhodl ze smrtících protiútoků

Plzeň - Hrálo se další kolo 1. A třídy.

2.6.2014

Fotbalisté TJ Chodský Újezd si svou povinnost, odehrát utkání 28. kola 1. A třídy, splnili už v pátek a z Plzně se vraceli ve velmi dobré náladě. Na hřišti FC Senco Doubravka zvítězili s místní rezervou 1:5.
Od začátku se hrálo v dobrém tempu, nahoru, dolu. „O kousek aktivnější jsme byli my hlavně zásluhou rychlosti Chvala a P. Pikla. Domácí však působili sebevědomě. V 15. minutě si dobře naběhl za obranu Chval, avšak sám před brankářem zklamal," popsal úvodní minuty utkání trenér TJ Chodský Újezd Jiří Dufka. Ve 23. minutě se dostal do slibné šance P. Pikl, ale také on nechal vyniknout domácího brankáře. „Senco bylo bylo výborné na míči, ovšem do šancí jsme ho nepouštěli," poznamenal kouč hostů. Paradoxně jednu z mála jim nabídl gólman Petrželka. Ve 34. minutě špatně vyhodil míč a byla z toho velká šance domácích. Bravurním zákrokem ale svou chybu vzápětí napravil. Vše se schylovalo k bezbrankové půli, hosté zahrávali dvě minuty před přestávkou roh, obrana odvrátila jen k Ryškovi a ten „procedil" vše co stálo v cestě – 0:1.

„Druhý poločas začali podle očekávání náporem domácí, mnohdy se až v osmi lidech nechali strhnout k útočení a to byla voda na náš mlýn, to umíme. V 52. minutě jsme se dostali do přečíslení tři na dva a Chval, P. Pikl a J. Pikl situaci vyřešili výtečně. Míč prostrčili mezi beky J. Piklovi a bylo to 0:2," popsal důležitý moment utkání trenér. Domácí ještě přidali na otáčkách a v 62. minutě se dočkali Vyletou snížení – 1:2. Po této brance Senco ještě více ožilo a před brankou hostů bylo rušno.

„Kluci ale v čele s Petrželkou, který vytáhl několik vynikajících zákroků, vše dobře odbránili," chválil své borce lodivod hostů. Přes nápor Doubravky Dufkovo hoši nezapomínali využít každé příležitosti k protiútoku a po jednom z nich si Chval „povodil" celou obranu, prostrčil na zcela volného P. Pikla a v 71. minutě vedli hosté 1:3. Doubravečtí se sice v dalších minutách snažili o zdramatizování zápasu, ale o co vehementněji útočili, o to více nechávali okénka ve své obraně. V 76. minutě utekl všem L. Pikl ml. a před brankou našel Chvala – 1:4. O tři minuty později utekli Chval s P. Piklem a ten dal na 1:5.

„Pro nás důležitá výhra. Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v sezoně proti velice kvalitnímu, posílené domácí rezervy. Všichni moji hráči byli v pátek „čerství" a bylo to na jejich výkonu znát. Pochvalu jsme si vysloužili i od domácích hráčů a diváků, což potěší o to více, když to řeknou takoví kvalitní hráči, jací proti nám hráli. Jen takoví dokáží ocenit výkon soupeře," dodal k utkání Dufka.

Senco Doubravka B – TJ Chod. Újezd 1:5
Poločas: 0:1. Branky: Vyleta – P. Pikl 2, Chval, J. Pikl, I. Ryška. Rozhodčí: Čermák. ŽK: 2:2. Diváci: 40.

Ch. Újezd: Petržalka – Beneš, Suchý, Hanko, Ryška, Kurčík (83. Medek), Pešta, J. Pikl, L. Pikl ml., Chval (88. Trejbal), P. Pikl (80. L. Pikl st.)

2.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Ilustrační fotografie.

Přijďte si popovídat o Českém lese

Z fary se stanou byty

Kostelec – S poměrně netradičním řešením velkého zájmu o byty přišli v Kostelci.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Tachovsko – Mládě vzácného orla mořského vylíhlé loni u Boru pozoroval před několika dny ornitolog u Tisové.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Olomouc, Plzeň – Věděli, že to v Olomouci nebude lehké, ale že si odvezou tak hořkou porážku, hokejisté Škody Plzeň nečekali.