Studánka – Lom 2:2 (PK4:2)

O zápase podrobněji informoval pondělní Tachovský deník, dnes pro doplnění přinášíme statistiky.

Poločas: 0:1. Branky: 71. Marek, 79. Kotva – 20. Jakub Bukva, 66. R. Volka. Rozhodčí: Kroupa – Černovský, Hora. ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Studánka: Mrázek – Lončík, Kotva, T. Vlček, Hubálek, Marek, Klesa, Hladík, Viterna (39. Schweiner), Janovec, M. Vlček.

Lom: Benda – Rosokha, Jan Bukva, Jakub Bukva, Karas, M. Pich, J. Pich, Kalynich, Stec, R. Volka (72. Zdvihal), M. Volka.

Tisová – Chodský Újezd 0:2

Fotbalisté Zetoru Tisová přivítali ve svém exilu ve Starém Sedlišti favorizovaný celek Chodského Újezdu. Ten nakonec potvrdil úlohu a po poločase 1:0 přidal druhý gól z kopačky Petra Pikla a odvezl si domů tři body. Domácí nestačili na soupeře herně, zbytečně ztráceli míče a propadali v kvalitě hry. Chodský Újezd zahodil hned v úvodu několik šancí. V šesté minutě šel sice do vedení Josefem Piklem, ale další góly nepřicházely. Hodně slibných akcí zlikvidoval bravurně gólman Michal Novotný. Druhý, rozhodující gól vsítil sedm minut před koncem Petr Pikl. Ještě před tímto gólem neproměnil pokutový kop Pavel Opava.

Poločas: 0:1. Branky: 6. Josef Pikl, 83. Petr Pikl. Rozhodčí: K. Friedenberger – Velich, Slivoně. ŽK: 2:1. Diváci: 45.

Tisová: Novotný – Koscelník, Šály, Balash, Pryvrattskyi, Samek, Gabčo, Fitsek (68. Mykhailovskiy), Kozák, Šebor (38. Doskočil).

Ch. Újezd: Kozák – Opava, L. Pikl ml., Šiler, Zivčák, Sykal, P. Pikl, J. Pikl, Fabo, M. Trejbal, T. Trejbal.

Bezdružice – Černošín 1:1 (PK4:5)

V 11. minutě gólmana Dvořáka překonal Solový a hosté se ujali vedení. Záhy se připomněl také kanonýr Bláha, ale ani nadvakrát nepřekonal brankáře. A v 16. minutě domácí vyrovnali. Minutu předtím to ještě Stanislav Čada nedokázal, když orazítkoval brankovou konstrukci z přímého kopu, ale Szegecs se už radoval. Hosté ve svém tlaku pokračovali, jejich pokusům scházela přesnost. V závěru poločasu ještě mohli změnit skóre Bláha a Solový. Poté diváci sledovali spíše taktickou bitvu. Větší šanci měl až Čapek, který v 60. minutě těsně přestřelil. Hosté ještě mohli skórovat v 80. minutě, Bláha ale zahodil. Hosté si nakonec připsali dva body, když porazili svého soupeře na penalty.

„Zaspali jsme. Vlétli jsme do zápasu dobře, vedli jsme, pak ale zaspíme a je vyrovnáno,“ řekl k vyrovnávací brance Tomáš Vondraš z Černošína. „Šance na lepší výsledek jsme měli, postrádáme však přesnost,“ dodal.

Poločas: 1:1. Branky: 16. Szegecs – 11. Solový. Rozhodčí: A. Ardeleánu – Kadeřávek, Pechman. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (82. L. Čada). Diváků: 70.

Bezdružice: P. Dvořák – M. Dvořák (45. Nenadovič), Michalčák, Gábor, Holík (76. Štefanisko), Maroušek, Szegecs, S. Čada, L. Čada, Škornička, Čapek.

Černošín: Kozelka – Havel (45. Petrovič), Melich, Drozda, Šedivý, Klepsa, Solový, Bláha, Turek (66. Géczy), Panuška (60. Vondraš), Červený (33. Kubovský).
Konstantinovy Lázně – Částkov 5:1

„Vrátil jsem se po třech měsících. Prodělal jsem chronický zánět achilovek, takže jsem si prošel obdobím klidu. Léčil jsem se dva a půl měsíce,“ řekl o sobě Dušan Hoffmann z K. Lázní a doufal, že soupeře z Částkova porazí.

Lázně začaly aktivněji, ve 14. minutě Kolář vypálil na vzdálenější tyč, avšak brankář Haník vytáhl. Zakrátko vystřelil i Jelen, ale i při této situaci se blýskl brankář hostí. Ani Vacatova tvrdá přízemní střela do brány nespadla. Tlak domácích gradoval, obrana Hraničáře ponechala za svými zády nehlídaného Saka, který se pokusil o přelobování brankaře, ten byl ale neprůstřelný. Hosté se však dokázali zmátořit a vstřelili první gól, jehož autorem byl Boček. Domácí Kolář stačil ještě před přestávkou orazítkovat břevno Haníkovy svatyně. Lázně svoji produktivitu přenesly i do druhé půle. Nejprve vyrovnal Kolář. Horváth dával na 2:1. Jednoduchý herní styl domácím svědčil. Mašín se trefil z penalty – 3:1 a ke konci ještě dovršil svůj hattrick.

Ve hře byl slyšet neustále, ale po zápase sršel Pavel Rašín klidnými slovy: „Křičím pořád, snažím se tím hráče motivovat. Myslím si, že jsem dneska nekřičel víc než jindy. Dneska jsme mohli vyhrát víc. První půle nebyla z naší strany ideální, byli jsme hodně nepřesní v koncovce, hráli jsme alibisticky, potřebujeme přidat agresivitu.“

A právě jednoduchý fotbal domácím ve druhé půli vyhovoval. „Přidali jsme na síle, chodili častěji do šestnáctky soupeře, zvýšili počet gólových přihrávek a z těch jsme následně těžili. Čím je akce jednodušší, tím je pak menší riziko, že jí zkazíte. Musíme se ale v přípravě zaměřit na proměňování gólových šancí, dneska jsme mohli přidat ještě dalších pět branek,“ dodal Rašín.

Poločas: 0:1. Branky: 47. Kolář, 55. Horváth, 60. (PK), 82., 90. Mašín – 20. Boček. Rozhodčí: Ligač – Hromka, Kožár. ŽK: 1:4. Diváků: 20.

K. Lázně: Surovčík – Kolář, Hospodářský, Jelen, Rašín, Míšek (13. Sak), Zábranský, Mašín, Hampapa, Hoffmann, Vacata.

Částkov: Haník – Kaše (46. Rožumberg), Boček, Pešek, Lebeda, Heinzl, Burda, Kopecký, Benniak, Krýsl, Jakubec.

Kšice – Stříbro B 1:1 (PK4:3)

Poločas: 1:1. Branky: 41. (PK) P. Janout – 37. Loula. Rozhodčí: Uhlíř – Milota, Sásik. ŽK: 3:2. Diváků: 35.

Kšice: Bárta – P. Janout, Volf, Schejbal, Smetana, M. Šetlík, J. Šetlík, Flíček, Jankov, Dýdek, Kaprhál.

Stříbro B: Trnka – Petraška, P. Žíla, Charvát (70. Hejcman), Tesař, Loula, Němec, Kovačka, Barančík, Jareš, D. Žíla (60. Smolek).

Halže – Trpísty 5:3

Poločas: 3:1. Branky: 27., 43. Korda, 32. Mrenka, 65. Typovský, 75. Matoušek – 25. Roučka, 71. Wintrle, 75. Vašák. Rozhodčí: Šichevičová – Božek, Šedivý. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (89. Roučka). Diváků: 73.

Halže: Pýcha – Korda, Karmazin, Lu. Kormoš, Ježdík, Herout, La. Kormoš, Mrenka, Matoušek, Trefilík, Typovský (75. Bedecs).

Trpísty: Marcell – Braha (84. Dvořák), Kubašta, Roučka, Radek Táborek, René Táborek, Robin Táborek, Roman Táborek, Uldrych, Vašák, Wintrle.
Kostelec – Přimda 3:1

Poločas: 1:0. Branky: 10. Florián, 67. Nový, 87. Kuchár – 69. Kůst. Rozhodčí: Šimek – Bezvoda, Vokroj. ŽK: 3:2. Diváků: 55.

Kostelec: Lacman – Florián, Honzík (63. Nový), D. Kolářský, M. Kolářský (46. Kuchár), Netrh, Lokvenc, Průcha, Touš, Bezdíček, Pešík (81. Ryp).

Přimda: Hlaváček – Sopko, Dvořák (63. Kůst), Kotrc (74. Ovsjannikov), Teplárek, Nguyen (58. Duong), Binh, Burda, Vokroj, Růžička, Karásek. ⋌J. Kohout,