Třiadvacáté kolo okresního přeboru druhé třídy rozluštilo první tajenku. Vítězem a postupujícím do 1. B třídy se stalo mužstvo TJ Chodský Újezd. Dufkovo hoši dokázali zvítězit ve Kšicích a s předstihem si zajistili titul přeborníka okresu.

V kole padlo 39 branek a do ochozů přišlo 394 příznivců. Nejvíce pak do Lomu (80), nejméně do Lázní (40). Hráči uviděli 31 žlutých karet a dva hříšníci, borský L. Zeman a Vl. Malík z Kokašic, museli předčasně pod sprchy. Hattrick vstřelili chodovoplánský J. Pelán a V. Kapolka z Plané. Kanonýrům přeboru nadále vévodí J. Stránský z Boru, který má na svém kontě 26 gólů.

Od záchlumského Motoru se čekalo, že bude chtít v Lázních vykřesat naději na záchranu, ale jeho výkon svědčil o opaku. Do přestávky třikrát inkasoval a zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí v přestávce vystřídali a nezachytili nástup do druhého poločasu. Dostali dva slepené góly a Motor začal pracovat ve vyšších otáčkách. Dokonce nastřelil tyč, ale po čtvrtém inkasovaném gólu „zhasnul“. Konstantinky pak přidaly další branky (6:2).

„Divoký“ zápas se hrál v Lomu, kde se představil zachraňující se Slavoj. Domácí otočili nepříznivý stav zásluhou kanonýra Stece, Chodovce se ale podařil později stejný kousek a rozhodnutí přišlo až v nastaveném čase. V 92. minutě „zkompletoval“ svůj hattrick Pelán a zajistil Slavoji cenné tři body (3:4).

Stříbrští měli v krajském přeboru volno a tak se v mužstvu domácí rezervy objevilo několik hráčů A mužstva. Do vedení se už ale po čtvrthodině hry dostali hosté z Damnova, když se trefil velezkušený Šašek starší. Za Baník hned v úvodu druhého poločasu vyrovnal jeden z hráčů prvního týmu Baníku Florus. Přes snahu obou týmů se už ale nerozhodný stav nezměnil (1:1).

Dva brzké góly plánského Kapolky daly ráz utkání, ve kterém byli domácí jasným favoritem. Kokašičtí v Plané podali snaživý výkon, do přestávky snížili na rozdíl jediné branky, ale ve druhém poločasu tahali stále za kratší konec. Pro Planou to byly tři povinné body, hosté se pomalu loučí s přeborem (4:2).

Chodský Újezd si definivně zajistil titul přeborníka ve Kšicích. Matematika byla před zápasem jasná. Bez ohledu na další výsledky potřebovali „Dufkovo hoši“ zvítězit. Základ k splnění cíle dal už v sedmé minutě Bezdička. Hosté nenechali nikoho na pochybách a potvrdili své kvality. Kšičtí se proti lídru soutěže jen těžko prosazovali a čestný úspěch dal po hodině hry L. Dýdek (1:6).

V Sulislavi běžela teprve první minuta a domácí šli do vedení. Tachovská rezerva složená z mladíků a zkušených bratrů Vlčků dokázala nejen vyrovnat, ale přidat i vítěznou branku. Jarní „mizérie“ domácího celku tak měla své pokračování (1:2).

Borská omladina „vyrukovala“ na favorizovaný Hraničář bez respektu a svého soupeře zaskočila už v páté minutě brankou J. Blažka. Hraničář ne zcela v kompletní sestavě ještě do poločasu inkasoval dvakrát. A když hned v úvodu druhé půle upravil nejlepší kanonýr přeboru Stránský na 4:0, hrozil Částkovu debakl. Jedinou branku hostů vsítil Veleta (5:1).

Fakta kola a ohlasy najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.