Fotbalisté TJ Chodský Újezd důležité utkání 1. A třídy v Mochtíně nezvládli. Do druhého poločasu šli sice s jednobrankovým vedením, ale to neudrželi a nakonec prohráli 1:4. V tabulce tak klesli na předposlední patnáctou příčku a jejich je složitá ne však beznadějná.

Svěřenci trenéra Zdeňka Slowika přežili se štěstím úvodní tlak domácích, kteří nevyužili několik příležitostí. Postupem času se hra vyrovnala a Chodský Újezd začal zlobit. V závěru poločasu nejdříve P. Pikl trefil tyč, vzápětí M. Slowik poslal hosty do vedení. Těsně před přestávkou šel ještě sám na branku P. Pikl, ale nedal.

Domácí vstoupili do druhého poločasu stejně jako do toho prvého, ovšem s tím rozdílem, že dvě příležitosti proměnili a otočili výsledek zápasu na 2:1. V dalším průběhu měli domácí navrch, když si pomáhali dlouhými míči a dokázali vstřelit ještě dvě branky a rozhodli tak o své výhře.

„Domácí na nás vlétli a kdybychom na začátku prohrávali 0:4, tak se nemohli divit. Se štěstím jsme jejich šance přežili a zápas se podle mne lámal na konci poločasu. Dali jsme tyč, branku a neproměnili další velkou příležitost. Ve druhém poločasu domácí ještě více zjednodušili hru, kopali dlouhé míče a ve vzduchu měli navrch. Využili i našich chyb a převrátili zápas na svou stranu. Nám pak chyběla u některých hráčů větší bojovnost a nasazení. Kluci začali hrát tu svoji hru až posledních deset minut, kdy už bylo rozhodnuto," řekl k utkání trenér domácího celku Zdeněk Slowik a dodal. „Problém je, že se mě nepodařilo přivézt do kádru ještě dva hráče jak jsem si představoval. Máme úzký kádr a při takto nepříznivém vývoji utkání pak nemáme hráče, kteří by to dokázali zlomit a spoluhráče vyburcovat. Nic ale nevzdáváme, při vyrovnanosti soutěže není nic ztraceno. Před námi je ještě hodně zápasů."

S. Mochtín – TJ Chodský Újezd 4:1
Poločas: 0:1. Branky: 48. Čeleda, 55. Dolejš, 79. Bejvl, 83. Žiak – 41. M. Slowik. Rozhodčí: Šauflová. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

Ch. Újezd: Bobčík – Vejvoda, L. Pikl, P. Pikl, L. Pikl ml., J. Pikl, Mráček, Beneš, M. Slowik, Šť. Otava (85. Louženský), Trejbal (76. Urbánek). Trenér: Zd. Slowik.