Na sklonku minulého roku Deník zhodnotil účinkování fotbalových celků Tachovska v krajských soutěžích. K úplnosti ale chybělo hodnocení dvou týmů našeho okresu v 1. B třídě. Celky TJ Chodský Újezd i nováček soutěže Slavoj Chodová Planá si vedly na podzim výborně a dělali radost svým příznivcům výsledky i herním projevem. Jejich umístění po polovině soutěže je více než lichotivé. Tomu odpovídal i zájem fanoušků, hlavně nováček z Chodové Plané se mohl těšit v domácím prostředí na velkou diváckou podporu. 

1. TJ Chodský Újezd – 32 b.
O rok zkušenější Dufkovo hoši vstoupili do soutěže remízou s největším favoritem Staňkovem na jeho hřišti a domácí trávník v Horní Jadruži bylo pro Chodský Újezd opravdovou pevností. Oproti první sezoně se dařilo týmu v koncovce a další dva soupeři dostali „bůra". Ve čtvrtém kole došlo na derby s Chodovkou. V Horní Jadruži se před „divizní" návštěvou (250)  hrál výborný fotbal. V následujícím kole přišla první a také poslední prohra, pro kterou si dojel Chodský Újezd do Kolovče.  Mužstvo táhnou velezkušený Bezdička a Petr Pikl, kteří dohromady vstřelili více než polovinu branek svého týmu. Chodský Újezd hraje atraktivní, útočný fotbal. Titul podzimního mistra je ve správných rukou.

3. Slavoj Chodová Planá – 28 b.
Nováček soutěže prožil snový podzim. Hlavně v domácím prostředí před velkou diváckou podporou se mu  vedlo výborně. Slavoj zdobily nováčkovský elán, bojovnost a hlavně herní kvalita. Domácí hřiště bylo pro mužstvo pevností  a jediné dva body Slavoj ztratil až ve dvanáctém kole s Postřekovem (3:3, PK 3:4). Gólově „táhl" tým hlavně Chval a dobře mu sekundoval Soukup. Mužstvo se neztratilo ani na venkovních hřištích a cenná je zejména remíza ve Staňkově (1:1). Třetí místo je pro tým více než lichotivé, jaro ale bude ještě náročné.

Statistiky a tabulky najdete v pondělním vydání Tachovského deníku.