FK Tachov, který krajský přebor suverénně vede, se představí v sobotu od 16 hodin na Klatovsku na hřišti Startu Luby. Papírovým favoritem jsou hosté, Lubům se v letošním ročníku příliš nedaří, minulý týden prohrály v Sušici a kolo předtím získal Start doma se Stříbrem dva body za vítězství na penalty.

Hrající trenér Tachova Martin Knakal by měl mít k dispozici kompletní kádr, zranění nejsou hlášená žádná a nemocný podle jeho slov také nikdo není. „Trénování v tomto týdnu bylo složitější, účast byla o něco nižší, než v předchozích týdnech,“ řekl Deníku Knakal. V kádru FK Tachov je totiž několik hráčů, kteří studují a v tomto období jim začala škola. Hráči se tak v týdnu nacházejí na vysokoškolských kolejích a připravovat se musí individuálně. V sobotu by ale měli být všichni k dispozici.
Tachov si chce z Klatovska přivézt tři body.

„V Lubech je údajně těžší terén, navíc víme, že zápasy u takových soupeřů nebývají jednoduché. Ale pojedeme tam s pokorou vůči soupeři, ovšem zároveň pro tři body,“ uvedl tachovský trenér.
Rozvadov v minulém kole konečně přesvědčivě vyhrál a naplno bodoval, v sobotu ho čeká Slavoj Žihle, tým, který v Tachově dostal pět gólů. Lehké to nebude mít Baník Stříbro, ten sehraje v neděli utkání s Jiskrou Domažlice B.
Sokol Bor bude v sobotu jediným týmem z tachovského okresu hrajících krajské soutěže, který bude mít výhodu domácího prostředí. V sobotu bude hostit Slavoj Koloveč, třetí tým aktuální tabulky.

Chodová Planá hraje na hřišti předposledního Horšovského Týna, Dlouhý Újezd hraje ve Kdyni, která také zatím nepřesvědčila a je v pořadí soutěže dvanáctá. Ve Staňkově se v neděli uskuteční utkání mezi prvním a posledním celkem tabulky, domácí lídr hostí poslední Planou, která letos marně hledá formu z předchozího ročníku. A velmi těžký zápas čeká Sokol Stráž, která v neděli hraje v Postřekově v souboji dvou devítibodových týmů.

V okresním přeboru láká určitě zápas mezi Studánkou a Chodským Újezdem, tedy souboj čtvrtého s druhým týmem tabulky. Vedoucí Lom čeká jistě náročný zápas na stadionu páté Jiskry Bezdružice.

Víkendová fotbalová nabídka  

Krajský přebor mužů:
Žihle – Rozvadov (SO, 16:00)
Luby – Tachov (SO, 16:00)
Domažlice B – Stříbro (NE, 16:00)

I.B třída:
Horšovský Týn – Chodová Planá (SO, 15:00)
Bor – Koloveč (SO, 16:00)
Kdyně – Dlouhý Újezd (NE, 15:00)
Staňkov – Planá (NE, 16:00)
Postřekov – Stráž (NE, 16:00)

Okresní přebor II. třídy:
Konstantinovy Lázně – Přimda (SO, 15:00)
Kšice – Černošín (SO, 16:00)
Halže – Částkov (SO, 16:00)
Bezdružice – Lom (SO, 16:00)
Studánka – Chodský Újezd (SO, 16:00)
Trpísty – Stříbro B (NE, 15:00)
Kostelec – Tisová (NE, 16:00)

III. třída:
Dlouhý Újezd B – Planá B (SO, 16:00)
Bor B – Sulislav (NE, 15:00)
Halže B – Damnov (NE, 15:00)
Konstantinovy Lázně B – Lesná (NE, 15:00)
Studánka B – Záchlumí (NE, 15:00)
Staré Sedliště – Kladruby (NE, 16:00)

IV. třída:
Ctiboř – Chodský Újezd B (SO, 16:00)
Chodová Planá B – Hošťka (NE, 14:00)
Vranov – Bezdružice B (NE, 14:00)
Zhoř – Třemešné (NE, 14:00)
Holostřevy – Bernartice (NE, 15:00)
Částkov B – Brod (NE, 16:00, Maršovy Chody)