Sobotní generálku na Českou fotbalovou ligu její nováček, FK Tachov, zvládl. Německý Weiden porazil 3:1 a následující příprava už směřuje k úvodnímu utkání jarní části soutěže, které Tachované sehrají v neděli v Jirnech. Vedení klubu před sobotním utkání s německým týmem kam odešel na půlroční hostování L. Hudec, uspořádalo tiskovou konferenci.

Před zástupce tisku a regionální televize usedli sportovní ředitel klubu Petr Móži, trenér Pavel Vaigl, hráči Petr Šácha, Jan Matas, David Vaněček a celou konferenci řídil Jaroslav Klíma.

Po úvodním slově Jaroslava Klímy dostal prostor sportovní ředitel Petr Móži, který představil posily a seznámil přítomné i s odchody některých hráčů. Po té trenér Pavel Vaigl hovořil o zimní přípravě a jak by si představoval herní projev týmu.

Největší posila a nejzkušenější hráč současného kádru rodák z Plané David Vaněček se zmínil proč je právě v Tachově, kde jako mladík hrál žákovskou ligu. Přiblížil svou fotbalovou kariéru a jasně řekl, že šel do Tachova aby spolu se spoluhráči zachránili třetí ligu. Nový kapitán Jan Matas si stejně jako Petr Šácha pochvalovali výbornou atmosféru v kabině a všichni mají jasný cíl. Záchrana!

Více z tiskové konference, aneb co také zaznělo najdete v úterním vydání Tachovského deníku.