Nováček 1. A třídy, mužstvo TJ Chodský Újezd, střídal v právě skončené soutěži lepší výsledky s horšími. Přímému sestupu se vyhnulo, ale o účast i v dalším ročníku musel bojovat v baráži. Dvojutkání s Postřekovem zvládl a v Horní Jadruži tak budou příznivci fotbalu chodit na 1. A třídu i v další sezoně. Deník si povídal s předsedou a zároveň trenérem Jiřím Dufkou.

Jaké byly plány před sezonou a čekal jste, že budete bojovat o záchranu?
Jak jsem řekl před sezonou, že budu rád když Chodský Újezd bude kopat 1. A třídu příští sezonu a tak se i stalo. Takže nakonec spokojenost, ale chtěl jsem se vyhnout baráži a to se nepovedlo i když se 41 body se bát o sestup jen dokazuje jak byla soutěž vyrovnaná.

Co říkáte úrovni soutěže?
My jsme ji hráli poprvé, tak úroveň posoudím příští rok. Co mohu ale říct už dnes, že není takový rozdíl ve výkonnosti mezi okresním přeborem a 1.B třídy jako mezi 1. B a 1. A třídou. Je to opravdu velký skok.

Můžete říct, který zápas se vám vyloženě nepovedl a jak hodnotíte celkově výkony týmu?
Výkony mužstva rostly a padaly se soupeřem. My se snažíme o útočný fotbal a tak se nechá říct, že lepší zápasy jsme sehráli s mužstvy s horní poloviny. Ta horší s mužstvy ze spodní části tabulky. Zápasů, co se nám nepovedly je víc, ale abych navázal na předchozí větu tak vyberu oba zápasy s Městem Touškov. Ostatní mužstva s ním bodovala, ale my jsme za dva zápasy s nimi byli rádi za pouhý jedem bod.

Naopak, které utkání jste sehráli podle vašich představ?
I těch zápasů, co se povedly bylo více. Když si vzpomenu na famózní vstup do soutěže, výhra 6:1 ve Svéradicích, hned doma 7:2 s Nýřany a 8:1 doma s Křimicemi. Ale pro mne jsme nejlepší utkání na podzim sehráli v Rozvadově i když jsme prohráli 1:0. Na jaře z mého pohledu bylo nejvydařenější utkání na Doubravce 5:1 pro nás.

Celý rozhovor si můžete přečíst v pondělním vydání Tachovského deníku.