V osmém kole fotbalové 1. A třídy se nováček soutěže, TJ Chodský Újezd, představil na domácím trávníku a proti Spálenému Poříčí vybojoval výhru 5:2.

Hosté začali, vědomi si útočné síly Chodského Újezdu, velmi opatrně. Příležitostí ke skórování bylo jako šafránu, což překvapilo hlavně na straně domácího celku. „Soupeř začal zodpovědně zezadu a nenechával nám prostor k vyložené šanci. Do 25. minuty se hrál vyrovnaný fotbal, šance se nerodily na žádné straně. My nebyli schopni dát kvalitní přihrávku na útočníky. Soupeř hrál tvrdě a likvidoval naše snažení už v zárodku přerušením hry," komentoval úvod zápasu trenér TJ Chodský Újezd Jiří Dufka. Domácí příznivci se dočkali až ve 29. minutě. Po zdařilé akci skóroval P. Pikl 1:0. Střelec úvodní branky ale musel po srážce s protihráčem, kdy si poranil koleno, ještě v první opustit hřiště. „Při střídání jsme posílili střed pole Ovčačíkem, který spolu s J. Piklem měli doplňovat útočné, už jen, duo. Oba rozhýbali hru, hlavně jejich zásluhou jsme měli v této fázi utkání navrch, ale dlouho bez zakončení," popsal další události zápasu domácí kouč. Herní převahu zúžitkovalo domácí mužstvo až ve 41. minutě zásluhou Chvala 2:0.

Domácí šli do druhého poločasu s odhodláním přidat třetí branku a rozhodnout tak utkání. Opak se stal pravdou. Už po třech minutách hosté snížili Novákem 2:1. „Byl to trest za naší nedůslednost v obraně," viděl jasný důvod inkasování branky lodivod, který ale hned dodal: „Že jsme ale v neděli byli lepší jsme dokázali o dvě minuty později, kdy se krásně trefil Chval 3:1. Hosté už nestíhali, avšak mi neměli střelecké štěstí." Další šok zažili domácí příznivci v 61. minutě po rychlé rozehrávce Spáleného Poříčí. Dokonale překvapilo obranné řady „Újezdu" a snížilo na 3:2. Minutu na to ale domácí kontrovali po úniku L. Pikla st. a opět se měnil stav 4:2. V 68. minutě se trefil potřetí Chval a bylo rozhodnuto 5:2. „Pak ale začal festival zahozených šancí. Hosté odpadli a my chodili do přečíslení tři na jednoho, čtyři na jednoho, pět na dva, ale žádnou akci nedotáhli do gólového zakončení," žehral na nevyužité šance trenér. „Po třech prohrách jsme potřebovali nutně bodovat abychom se nedostali do mínusu v tabulce pravdy. Jsem spokojený s výsledkem, hra postrádala lehkost a chyběla mě tam kvalita při finálních přihrávkách," dodal Dufka.

TJ Chod. Újezd S. Sp. Poříčí 5:2

Poločas:2:0.Branky:Chval 3, L. Pikl, P. Pikl Hofman, Novák.Rozhodčí:Plzák.ŽK:1:2.Diváci:100.

Ch. Újezd:Slivoně Riška, Suchý, L. Pikl st., Plecitý, Kurčík, J. Pikl, L. Pikl ml. (67. Trejbal), Pešta (80. Čepelák), Chval, P. Pikl (35. Ovčačík).