Fotbalový podzim skončil a je čas na bilancování. Divizní FK Tachov ve skupině A skončil se ziskem 36 bodů na druhém místě bod za vedoucí rezervou Táborska. Pro Tachovany je to po dlouhé době nejlepší umístění v této soutěži. Jak viděl polovinu sezony jsme si povídali s mužem nejpovolanějším, trenérem Zdeňkem Michálkem.
Otázka, zda jste spokojený se ziskem bodů se zdá být trochu zbytečná, ale přesto, jaký byl podzim z vašeho pohledu?
Vyjma utkání v Rokycanech mohu být spokojený. Samozřejmě pokud bychom zmíněné utkání zvládli lépe, tak jsme měli o dva body více a bylo to jiné. Zisk 36 bodů je ale dobrý, cením si toho, že jsme doma hráli sedmkrát a vše vyhráli.
Jak byste hodnotil úroveň divize skupiny A?
Viděl jsem dobrá utkání, ale samozřejmě se najdou i ty horší. Některá měla výbornou úroveň. Třeba naše utkání s Táborskem sneslo ty nejpřísnější parametry a přesto že jsme prohráli, podali kluci vynikající výkon. Tak by to mělo být, i když se zápas prohraje. V tomto nám chybělo trochu štěstí.
K týmu jsi přišel v letní přestávce. Měl jste možnost dostatečně poznat hráče?
Některé hráče jsem znal z dřívějška, v létě přišli noví kluci a ta doba nebyla na přípravu dlouhá. Na hřišti to bylo v úvodu sezony znát. Chvíli trvalo, než si kluci „sedli", ale postupem času už to bylo dobrý.
Před sezonou jste poznamenal, že na váš vkus mužstvo zbytečně inkasovalo zbytečné branky. Byl jste na podzim v tomto směru spokojený?
Tak určitě. Výjimkou byla Malše, to byl v obranné fázi výbuch. Jinak jsem spokojený, protože z těch obdržených bylo dost branek z penalt.
Jak byste zhodnotil tréninkovou morálku hráčů?
Pokud jde o docházku, tak ta byla úměrná povinnostem kluků. Mají svá zaměstnání a mnozí studují. Vcelku jsem spokojený. To platí i o přístupu k tréninku jako samotnému, tam nebyl problém.
Která utkání bylo podle vás na podzim nejvydařenější. Kdy jste byl z herního projevu a výsledku hodně zklamán?
Velmi dobrá utkání jsme sehráli ve Varech, Krumlově a Táborsku. Nevydařené už jsem zmínil. V Rokycanech to bylo hodně špatné.

Celý rozhovor s trenérem Michálkem najdete v pondělním vydání Tachovského deníku ve SPORTU TACHOVSKA, který je věnován divizi z pohledu FK Tachov. Na straně najdete dále tabulky, fakta ze všech zápasů FK a jak viděl trenér výkony jednotlivých hráčů kádru FK.