Po jediném zástupci má tachovský okres ve fotbalové divizi a Fincentrum krajského přeboru. Tachované i stříbrský Baník mají o víkendu výhodu domácího prostředí.

Mužstvo FK své příznivce na domácím trávníku moc nepotěšilo, spíše naopak. V posledním utkání propadli s Českým Krumlovem, ale po výkonu ve Voticích a hlavně výborném výsledku (2:0) si snad fanoušky udobřili.

„Myslím si, že výhra nad vysoce favorizovaným týmem Votic na jeho hřišti je tou nejlepší pozvánkou na utkání s dalším aspirantem na postup,“ zve příznivce na městský stadion sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži. Tachované budou postrádat z pracovních důvodů L. Viternu a dlouhodobě zraněné Chmiela a Mančála. Absence potvrdil sportovní ředitel a konstatoval, že jinak by měl být kádr kompletní.

„Vím, že se klukům doma moc nedaří, ale věřím, že to proti Strakonicím zlomí. Soupeř prožívá menší krizi a budu rád, když ji ještě prodlouží,“ poznamenal Móži a dodal: „Příznivci by už neměli mít vážnější problémy s dopravou ke stadionu. Rekonstrukce se blíží ke konci a výrazné omezení nehrozí.“ Utkání se hraje dnes od 15.30 hodin.

Fotbalisté B. Stříbro mají za sebou nevydařené utkání ve Stodu (2:1) a v neděli hostí D. Horšovský Týn. Situace obou týmů není v tabulce Fincentrum krajského přeboru růžová a oba by potřebovaly nutně bodovat.

„Pro nás je to velmi důležitý zápas, vzhledem k vylosování. V závěru podzimu máme těžké soupeře, favority celé soutěže,“ připomíná situaci a význam tohoto měření sil trenér B. Stříbro Jaroslav Patočka, který nemůže počítat s Dykem a Petraškou.

„Otazník visí ještě nad Hřebíkem, jenž laboruje s kotníkem,“ podotkl stříbrský kouč. „Chceme se prosadit útočnou hrou, ale nesmíme zapomínat ani na obranu. Musíme se vyvarovat hlavně chyb, které jsme právě v obranné činnosti ve Stodu dělali. Teď hrajeme doma, naší povinností je vyhrát. Záleží jen na hráčích jak dokáží realizovat moje taktické záměry a na jejich bojovnosti. Více k tomu nemusím dodávat,“ pravil Patočka.