Chyběla bojovnost, stěžoval si Jaroš

BEZDRUŽICE - 1. A třída Bezdružice - Sušice 0:2

13.10.2008 1

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Další zápas v 1. A třídě před vlastními fanoušky bezdružická Jiskra nezvládla. Mužstvo TJ Sušice si odvezlo za výhru 0:2 tři důležité body. Utkání ovlivnila fatální chyba arbitra Krauze, jenž ve třetí minutě přehlédl postavení mimo hru hostujícího Kočího, které signalizoval asistent rozhodčího ještě dlouho po brance. Nicméně ta platila – 0:1. Domácí byli rozhozeni a hosté se, naopak dostali na koně.

Nepouštěli Jiskru do zakončení. Střely z dálky Kadlece seniora a juniora gólmana hostí neohrozily. Ve 20. minutě se nadechla Jiskra k náporu, ze kterého se zrodila neproměněná šance Korynty a následně míč do sítě neprotlačil ani Blažek. Hosté hrozili hlavně ze standardek a z nacvičených signálů. Naštěstí pro Jiskru, koncovka se nevedla ani soupeři. Do druhého poločasu nastoupil omilostněný Martin Kalista. Domácí se zlepšili v kombinaci a dostávali se častěji před sušickou branku. Hned v úvodu zahrozil z dálky Marek Kalista, ale gólman byl připraven.

Hosté podnikali rychlé brejky a v 54. minutě Kočí přestřelil a o dvě minuty později trefil jen břevno. V 65. minutě se připomněl, jinak neviditelný rozhodčí, když přehlédl penaltový faul na unikajicího Komárka. Tlak domácích pokračoval a Korynta zahodil další příležitost. Sprcha pro domácí přišla v 75. minutě. Po nákopu z půle přišlo nedorozumění Londy s Bastlem a Budil pohodlně skóroval – 0:2. Jiskra se tentokrát nezmohla ani na obvyklý závěrečný nápor. „Nehráli jsme dobře. Proti jiným zápasům chyběla bojovnost a nezvykle mnoho chyb jsme se dopustili v obraně. Hosté nás k ničemu nepustili,“ viděl duel trenér Jiskry Václav Jaroš.

J. Bezdružice - TJ Sušice 0:2. Poločas: 0:1. Branky: Kočí, Budil. Rozhodčí: Krauz. ŽK: 2:4. Diváci: 100.

JISKRA: Londa - Bastl, Blažek, Hvízdal (46. Martin Kalista), L. Kadlec, D. Kadlec, Gengel, Korynta, Sládek (35. Cvrček), Marek Kalista, Komárek.

Petr Kalista

13.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Tachovsko - Slunečné počasí minulého týdne dalo přírodě možnost, aby ukázala svoji sílu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.