Sedm bodů na kontě a jedenáctý FK Tachov, třináctá příčka a pět bodů Kolovče, taková je bilance mužstev, která jsou v sedmém kole fotbalové divize aktéry západočeského derby.

V odehraném kole před derby byli o poznání spokojenější Tachované. Zatímco Slavoj neuspěl doma s Benešovem (0:2), FK přivezli cenné tři body z Ďolíčku (2:0). V tachovské kabině tak podle všeho vládne pohodová atmosféra

„Nálada je po dvou výhrách za sebou výborná, zvednout hlavu jsme potřebovali jako sůl. Je dobře, že to přišlo v období, kdy máme relativně hratelnější soupeře a chceme posbírat co nejvíc bodů,“ potvrdil domněnky vedoucí mužstva FK Tachov Jan Vydra, který upřesnil momentální stav kádru (Pozn. red.: článek vznikal v pátek). „Bohužel kvůli nachlazení netrénoval Tomáš Hutta, k zápasu nebude připraven ani Marek Chmiel, kterého stále trápí třísla. Naopak, čím dál tím víc se po návratu z USA seznamuje s míčem náš kapitán Pavel Kaše. Každým tréninkem se víc a víc přibližuje ke standardu, na který jsme u něj zvyklí. Trénuje už také Pavel Hobza laborující s problémovým lýtkem,“ poznamenal vedoucí.

A jak vidí vyhlídky svého celku před utkáním. „Jednoznačným cílem proti Kolovči je vítězství. Soupeř se sice potýká s marodkou, nám se teď daří, takže se může zdát, že jsme favoritem, ale pozor! To, že Koloveč má kvalitní tým a čeká nás rozhodně těžké utkání, není jen obyčejné klišé, kterým bychom se zbavovali odpovědnosti! Přesto věřím ve výhru,“ hýří opimismem Vydra a dodává: „Trenér Jarda Pták je několikrát viděl, takže určitě něco vymyslí, abychom je ohlídali dozadu. Dopředu se prosadíme hrou, která nás doma zdobí. Tipnu si, že vyhrajeme 2:0. Bránu má teď Ptača (Pták) zamčenou, naše góly dají po rohu Tušlík (Tušl) a z brejku ke konci Habka (Habart).Ačkoliv jsme ze stejného kraje, jako klasické derby, při kterém lítají jiskry a ve vzduchu je už před zápasem cítit zdravá sportovní nevraživost, to určitě nevnímáme. Přeci jen s Kolovčí hrajeme historicky první mistrák, takže se ještě nevytvořila taková ta správná rivalita. Ale třeba to pět minut po začátku bude úplně jinak….“

Derby se vždy těšilo většímu zájmu příznivců a jak tomu bude dnes? „Diváků asi víc bude, ale především z Domažlicka, tam chodí pěkné návštěvy. Přiznám se, že jsem čekal větší zájem i na naše zápasy, ale třeba se to teď zlepší s počasím, které už tolik nedovolí pobývat na zahrádkách. Trenér hráčům ordinuje ofenzivní fotbal, který se musí líbit, takže si kluci větší podporu fanoušků zaslouží,“ zve tak tachovské příznivce do ochozů Vydra.

Utkání se hraje v sobotu od 16.30 hodin.