Na úvod si parta okolo nového trenéra Jana Krause poradila s Horní Břízou, kterou doma rozdrtila 5:2. Druhé utkání bylo pro Baník ještě úspěšnější. Nováčka ze Staňkova deklasoval 7:0. A třetí kolo? Další skvostná kanonáda. Černice doma díky skvělému druhém poločasu rozstřílel vysoko 4:0. Ze Stříbra se stal rázem postrach přeboru. Právem.

„Začátek podzimní sezony se nám povedl, byl jsem naprosto spokojený. K dispozici jsem měl kompletní kádr, ale to se postupem času začalo zhoršovat. Pár kluků kvůli zranění vypadlo a na hře i výsledcích to bylo znát,“ říká trenér Stříbra Jan Kraus.

První klopýtnutí přišlo až ve čtvrtém kole na půdě rezervy Jiskry Domažlice (1:2). Neúspěch však výběr z Tachovska nezlomil. Naopak. Stříbro následně porazilo plzeňský Bolevec, Meclov i velice silný tým Nýrska. Ve zbývajících zápasech podzimní části krajské elity ale Baník už jen třikrát vyhrál, dvakrát prohrál a třikrát remizoval. Resumé? 31 bodů a konečné čtvrté místo.

„Osobně tohle umístění považuji za úspěch. Když si vzpomenu na zápasy, které jsme prohráli, tak nám vždycky chyběl někdo klíčový. Třeba ve Zruči, kde jsme prohráli 0:2, jsme postrádali středního záložníka a útočníka. A bohužel jsme za ně neměli adekvátní náhradu. Celkově ale můžeme být spokojení,“ doplnil trenér.

Útočníkem, který chyběl Stříbru nejdéle, byl výborný technik a obávaný kanonýr Giuseppe Lanfranchi, který se nechal v osmém kole v Tlumačově zbytečně vyloučit a dostal od disciplinární komise stopku ´natvrdo´. Bez něj tým odehrál tři kola s Rapidem Plzeň, v Holýšově a s Vejprnicemi.

I přes tento herní výpadek se stal Lanfranchi s dvanácti brankami, což je v jeho případě průměr přesně jednoho gólu na odehraný zápas, nejlepším podzimním střelcem Baníku o čtyři přesné zásahy před Tomášem Bůžkem. A co víc, tucet tref vynesl stříbrskému snajprovi post druhého nejlepšího střelce celé soutěže jen o gól za domažlickým hrajícím trenérem Pavlem Javorským.

Přípravu na jaro začíná Baník v lednu. „Poprvé se sejdeme na začátku ledna, někdy desátého. Pevně doufám, že se někteří zranění kluci uzdraví. Ale na to nemůžeme spoléhat. Osobně bych ještě chtěl přivést dva tři nové hráče. Až tak široký kádr totiž nemáme,“ lituje Jan Kraus, jehož cíl pro jaro je umístění do pátého místa. „Je těžké si teď dávat cíle. Všechno si bude odvíjet od toho, v jakém složení na jaře budeme, ale rozhodně bych chtěl skončit v první pětce,“ dodává sympatický trenér.