D. Bednář vstřelil dvě branky

Stříbro - Ve fotbalové 1. A třídě potvrdil stříbrský Baník roli favorita, porazil VD Luby 4:2

25.5.2009

Fotbal: B. Stříbro – VD Luby 4:2.Foto: Karel Lukeš

Mužstvo B. Stříbro porazilo v 1. A třídě VD Luby 4:2, ale do poslední minuty se strachovalo o výsledek.

Domácí začali nejlépe, jak mohli. Po rohovém kopu v páté minutě se míč dostal ke Koudelovi a jeho přihrávku tečoval Pelán – 1:0. Hosté mohli hned z protiútoku srovnat. Hlavička Turnera se však jen otřela o tyč Kosovy branky. V dalších minutách měli domácí více ze hry a brankář Lub musel několikrát zasahovat. Nejprve si poradil s Koudelovou střelou a dalekonosnou bombu Pelána vytáhl na roh. Ve 28. minutě však musel Kalaš kapitulovat po dorážce Floruse – 2:0. Zvýšit mohl Dyk, ale Kalaš jeho střelu skvěle kryl. Ve 33. minutě vedl Baník už tříbrankových rozdílem. Koudela uvolnil Bednáře a ten přesně zakončil – 3:0. To však bylo ze strany domácích v prvním poločase vše. Třígólové vedení zřejmě hráče Baníku ukolébalo. Hosté se začali dostávat více k míči a vrátili se zpět do hry. Ve 39. minutě si připsal první zákrok Kos, když si před nabíhajícími útočníky stáhl dlouhý centr Smolíka. Ve 44. minutě „vymotal“ domácí obránce Turner, předložil Hodlovi, který s pomocí teče poslal míč do sítě – 3:1.

Také po přestávce pokračovali lépe ve hře hosté. V 50. minutě vyrazil stříbrský gólman Havlovicovu střelu a o chvíli později byl rád, že Smolík střílel nad jeho branku. Havlovic se vydal na výlet i v 57. minutě, naštěstí pro domácí však nemířil přesně. V 64. minutě o sobě dali po dlouhé době vědět domácí. K míči se po Koudelově pasu dostával v pokutovém území Bednář. Gólman hostů jej zezadu sestřelil, ale píšťalka rozhodčí Mifkové zůstala němá a mohli udeřit hosté. Hodl nadvakrát „uklidil“ míč do sítě – 3:2. Kontaktní gól hostů naštěstí Baník probudil a začal opět hrát. Individuální akci Pelána v 68. minutě chybělo jen přesnější zakončení. Koudelovu střelu zase zlikvidoval Kalaš. Zle pro Baník mohlo být v 80. minutě, ale po sólu Hradeckého zažehnal nebezpečí spolu s Kosem obránce Šaman. Z protiútoku mohl gólovou pojistku přidat Florus, Kalaš však jeho střelu reflexivně vyrazil. Poslední minuty přinesly šance obou týmů. Nejprve lubský Voráček pálil nad. Na druhé straně mohla přinést gólovou pojistku spolupráce střídajícího Sláby s Bednářem. Ten však v rozhodující chvíli míč nedokázal přesně trefit. O minutu později se situace opakovala, tentokrát už Bednář přesně zakončil – 4:2.

B. Stříbro – VD Luby 4:2. Poločas: 3:1. Branky: Bednář 2, Pelán, Florus – Hodl 2. Rozhodčí: Mifková. ŽK: 0:1. Diváků: 120. BANÍK: Kos – Demjan, Jareš (74. Hřebík), Petraška, Pelán, Šaman, Florus (89. Slába), Bednář, Koudela, Dyk (Kertis), Harvila.

Karel Lukeš

25.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

V pátém volebním obvodě v Tachově mělo odvoleno za prvních 90 minut sto voličů.

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

PĚKNÉ POČASÍ a atraktivní program přilákal téměř tři tisícovky diváků. Těm své umění předvedl i Jakub Mencl.

Motokrosové finále se vydařilo

Při nehodě v Plané se zranili tři mladí lidé

Planá - Nehoda kamionu a osobního auta zkomplikovala v pátek odpoledne dopravu na průtahu Planou.

FOTOGALERIE: Hasiči se museli potýkat se stísněným prostorem, ale i únikem plynu

Stříbro – O dnešním ránu v blízkosti Hornického skanzenu ve Stříbře se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Během ranních hodin se sem sjely hned tři jednotky hasičů, a to jak ze Stříbra, tak z Tachova. Jejich úkol byl jasný. Dostat tři zraněné osoby z Důlní štoly Prokop, která se v areálu skanzenu nachází.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Tachov – Zajímavým hostem pravidelného komorního pořadu Zpívánky se tentokrát stal Slavomír Štrobl z Tachova.