V krajském přeboru starších a mladších žáků sehráli mladí Tachované poslední kolo v Nepomuku a obě mužstva zvítězila.

Starší žáci potvrdili svou kvalitu a výhrou, která se ale nerodila lehce, si vybojovali první místo v soutěži. Hattrickem se blýskl kanonýr Bezdička.

„Kluci odvedli poctivý výkon. Hlavně v prvním poločase hrál velmi ostrý fotbal. Nám se ale povedlo brzy skórovat a to přineslo do týmu pohodu, přeci jen jsme museli bodovat. Výborný výkon předvedl David Bezdička, který v prvním poločase dal hatrick a vlastně rozhodl o našem vítězství v krajském přeboru,“ viděl klíčové momenty zápasu vedoucí družstva FK Tachov Radek Volka.

Kanonýr FK těmito góly překonal rekord svého otce, když za sezonu 2010/11 nastřílel 56 branek.

„Určitě ale musím vyzdvihnout výkon všech kluků. Terén byl těžký a soupeř nám výhru nechtěl nechat zadarmo,“ nešetřil chválou vedoucí. „Po návratu nás čekala „dokopná“, na které jsme společně s hráči, s rodiči a přáteli zhodnotili úspěšnou sezonu,“ dodal Volka.

FK Nepomuk - FK Tachov 0:4

Poločas: 0:3. Branky: 17., 33. a 35. Bezdička, 47. Dvořák (PK). Rozhodčí: Szikszay. Diváci: 50.

Tachov: Žipaj - Dvořák, Pták, Burda, Prokš - Marek, Maule, Lintner, Bezdička - Klesa, Horák. Střídali Janda, Faltus, Vávra, Diviš a Sláma.

Zahambit se nedali ani mladší žáci Tachova a také oni přivezli z Nepomuku tři body za výhru 0:2. Pro Tachovany byl největší překážkou domácí gólman, který zabránil daleko větší prohře svého týmu.

„Kluci dnes hráli výborně. Předváděli pohlednou kombinační hru, vytvořili si mnoho gólových příležitostí, které ovšem skončily v rukách výborně chytajícího gólmana Nepomuku. Dva góĺy střelců Kořínka a Blatnického nám ale plně stačili k zisku tří bodů. Skončili jsme tak na čtvrtém místě. Absence některých hráčů i trenérů v tomto zápase byla plně nahrazena a všichni hráči i zaskakující trenér Lintner si zaslouží pochvalu,“ řekl k utkání vedoucí celku FK Tachov Radek Skopový.

FK Nepomuk - FK Tachov 0:2 (PK 3:2)

Poločas: 0:1. Branky: 15. Blatnický, 42. Kořínek. Rozhodčí: Szikszay. Diváci: 30.

Tachov: Lebeda, Žipaj - Blatnický, Kořínek, Pánek, Půža, Tonka, Volka, Trejbal, Beneš, Žemlička, Sýkora. Trenér Lintner.