Podzimní část krajského přeboru starších a mladších žáků zakončila také družstva FK Tachov. S první polovinou soutěže se rozloučily oba týmy výhrou.

Starší žáci porazili FK Nepomuk a přezimují v tabulce na druhém místě. Tachované předvedli pohledný fotbal okořeněný pěti brankami. Soupeř „trápil“ domácí až do 30. minuty, ale pak se prosadil Bezdička a načal své střelecké galapředstavení. Ještě do přestávky „zavěsil“ přímo z rohu. V druhé půli pokračovali domácí v dobrém výkonu a ten korunovali dalšími góly.

„Máme skvělé mužstvo. Co více si můžeme přát, vždyť kluci neprohráli. Jediná ztráta dvou bodů přišla v Klatovech po remíze 1:1, kde jsme pak darovali další bonusový bod soupeři za neúspěšný penaltový rozstřel. Klatovy jsou po podzimu na první příčce. Hodnotit budeme hlavně na setkání hráčů s rodiči (dokopné), prozradit ale určitě musím, že nejlepším střelcem mužstva je David Bezdička, který nastřílel neuvěřitelných 26 branek. Určitě ale chci touto formou poděkovat našemu skvělému publiku a další dík zaslouží celý realizační tým. Pět chlapů se věnuje klukům až čtyřikrát týdně a když se pak dostaví takový úspěch, patří jim obdiv za trpělivost a je to pro ně ta nejlepší odměna,“ řekl k utkání a k celému podzimu vedoucí družstva Radek Volka.

FK Tachov - FK Nepomuk 5:0 Poločas: 30., 35., 42. a 68. Bezdička, 59. Lintner. Rozhodčí: Pajma. Diváci: 50.

Tachov: Soustružník - Dvořák, Vávra, Prokš, Burda - Marek, Lintner, Maule, Bezdička - Klesa, Šilhán. Střídali Blatnický, Janda, Sláma, Kořínek, Pták. Trenér J. Sňozík, asistent V. Lintner, zdravotník F. Janák, kustod B. Marek, ved. týmu R. Volka.

Mladší žáci se nenechali zahambit a na závěr podzimu „rozstříleli“ soupeře 8:3.

„Jsem moc rád, že se kluci rozloučili s podzimní sezonou vítězstvím. Dařilo se nám střelecky i kombinačně. Soupeři se podařilo skórovat pouze z přímých kopů, ale jinak byl dnešní zápas zcela v naší režii. Teď nás čeká zimní přestávka, ve které se budeme průběžně připravovat a věřím, že v jarní sezoně kluci udělají další skok ve svých fotbalových dovednostech,“ řekl trenér mladších žáků Ruda.

FK Tachov - FK Nepomuk 8:3 Poločas: 3:1. Branky: 7. a 35. Tonka, 14. a 45. M. Skopový, 48. a 59. R. Skopový, 16. Zušťák, 39. Schweiner. Rozhodčí: Pajma. Diváci: 40.

Tachov: Lebeda, Landrgott - Trejbal, J. Hutta, Schweiner, M. Skopový, R. Skopový, Půža, Sýkora, Ruda, Tonka, Volka, Zušťák. Trenéři Ruda a Pánek.

Radek Skopový