Pětici týmům Tachovska ve fotbalové 1. B třídě „zkazila" víkendovou bilanci jen Sparta Dlouhý Újezd, která doma překvapivě nestačila na Klenčí. Ostatní mužstva si připsala tři body a to se doma představil jen stříbrský Baník, který hostil další Baník a to Zbůch. Domácí v důležitém utkání vysoko vyhráli, hattrickem k tomu přispěl „farmář" ze Stráže D. Vitoň. Chodovka po výhře ve Kdyni zůstává ve hře o titul.
Jak viděli víkendové zápasy trenéři a bafuňáři celků z Tachovska.

Ondřej Malý, hráč a manažer T. Přimda: „My přežili v úvodu dvě velké příležitosti hostů a postupem času byli lepší. Ve druhém poločasu jsme ale přestali hrát a nepříjemný soupeř měl blízko k vyrovnání. Mrákov má dobré mužstvo a divím se, že jsou takhle dole."

Miroslav Havel, trenér Sp. Dlouhý Újezd: „První poločas ještě „ušel", hra z naší strany snesla nějaké měřítko. Naopak, druhá půle byla velice špatná. Bohužel, máme pět zraněných hráčů, kteří museli nastoupit se sebezapřením, protože jiní hráči nebyli k dispozici." ⋌(syk)

Radek Šedivý, trenér B. Stříbro: „Velmi důležitý zápas se Zbůchem jsme zvládli hlavně ve druhém poločase, kdy jsme se prosadili střelecky. Bohužel, stejně však nejsem spokojen s nabídkou hráčů na přihrávku a pohybem bez míče a komunikací mezi hráči. Soupeř nám svým výkonem tuto úlohu hodně ulehčil. V zápase se nám zranili další dva hráči, kteří budou ve zbývajících důležitých zápasech chybět. V neděli nás čeká další velmi důležitý a těžký zápas se Kdyní. Tam se asi už rozhodne, jak na tom budeme v konečné části velmi vyrovnané tabulky, kde rozhoduje každý bod."

Alexander Hepfel, trenér FK Tachov B: „Domácí nás v úvodních deseti minutách zmáčkli, ale nic z toho nebylo. My jme pak začali na špatném terénu lépe kombinovat a celý zbytek poločasu jme byli lepším týmem. I přes naší převahu měli domácí dvě velké šance, ale na rozdíl od nás je neproměnili a tak skončil poločas 0:2. Ve druhém se obraz hry změnil. Domácí nás přehrávali a vytvářeli si spoustu šancí, které buď zahodili, nebo je zlikvidoval Kopolovič. Čtvrt hodiny před koncem se podařilo domácím snížit na rozdíl jedné branky. Ve snaze vyrovnat otevřeli hru a my je z rychlých brejků dvakrát potrestali. S výsledkem a předvedenou hrou, až na 20 minut druhého poločasu, jsem spokojený."

Milan Brůžek, vedoucí Sj. Chodová Planá: „.Utkání kluci zvládli na jedničku, i když byli domácí hodně nebezpeční. Za předvedený výkon jim patří mé poděkování a odměnou je pro ně i uznání domácích příznivců, od kterých sklidili po zápase aplaus."

Fakta a sestavy týmů najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.