Prolomí Tachované nepříjemnou sérii bez výhry a vstřelí konečně na jaře branku. Takové otázky si kladou příznivci divizního mužstva. Jeho dalším soupeřem je dvanáctá Třeboň, na kterou domácí ztrácí šest bodů. Tachované jdou do zápasu bez distancovaného Bezdičky a zraněného Janouška a už úzký kádr tak dostal další rány.

Třeboň v minulém kole prohrála na půdě druhých Kunic 0:5, ale kolo před porazila Hořovicko 4:0. Případná další ztráta bodů by už byla pro Tachov osudná a pomalu by je vyřazovala z bojů o záchranu v soutěži. Poslední výkony žádné zlepšení nenaznačily, ale v Tachově věří, že se už konečně zadaří.

„Naše postavení nám určitě není lhostejné. Přípravná utkání takovou mizérii nenaznačovaly. Musíme se s tím poprat sami. Možnost nějakých přestupů či hostování už není a hráči podle našich představ a finančních možností na trhu stejně nebyli volní,“ řekl k momentální situaci sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži, jenž ujišťuje příznivce, že udělají pro záchranu divize maximum. „Od kluků ale očekávám daleko větší nasazení a snahu poprat se o co nejlepší výsledek. Když to nejde herně, tak to musí zlomit bojovností,“ řekl na adresu hráčů Móži.

Utkání se hraje na městském stadionu v sobotu od 17 hodin.