Fotbalisté S. Damnov se připravují na jarní část okresního přeboru II. třídy v domácích podmínkách. Svým příznivcům zůstali po podzimu hodně dlužni. S desátým místem není úplně spokojeno ani vedení klubu. Jeho prezident Karel Hadraba ale nebere umístění za vyložený propadák.

„Jako nováček přeboru jsme skončili v loňské sezoně čtvrtí a to je obrovský úspěch damnovské kopané. Naši příznivci se tak trochu namlsali, ale druhý rok v soutěži bývá zpravidla náročnější, což se nám potvrdilo“ poznamenal k dosavadnímu působení Damnova ve druhé třídě prezident klubu. „Musíme vzít v úvahu, že soupeři se na nás lépe připravili a nám hlavně chybělo pověstné fotbalové štěstíčko. V mnoha případech kluci nezvládli závěry utkání, což nás stálo vyšší bodový zisk. Mrzí mne také šest záporných bodů, ale hlavně v domácích zápasech jsme neudrželi slibné vedení a zbytečně remizovali či dokonce odešli poraženi,“ pokračoval v hodnocení podzimu první muž klubu.

Mužstvo se připravuje pod vedením trenéra Martina Drozdy jednou až dvakrát týdně a o víkendech má naplánovaná přípravná utkání. První sehráli Damnovští v Líních, kde zvítězili 4:3. Na umělé trávě v Tachově se v sobotu utkali s Přimdou a prohráli 2:6. Kladem pro sokolíky je, že kádr zůstává pohromadě a podle prezidenta dojde k jeho posílení. „Jsem rád, že nikdo z kádru neodchází a naopak se nám podařilo ještě sehnat dvě posily. S Dlouhého Újezdu přichází Lukáš Marek, který by měl vyztužit naši obranu,“ řekl na adresu posily Hadraba. Dalším novým hráčem je Michal Matoušek ze Švihova. „Je to technicky velmi dobře vybavený hráč, který měl těžké zranění a na trávník se vrací po roční absenci. Je mladý a já věřím, že nám hodně pomůže,“ pravil na adresu nového hráče nejvyšší muž damnovského fotbalu, který může být spokojený i s finančním zajištění klubu. „Podařilo se sehnat deset dalších sponzorů, kteří nám významně pomohli naplnit náš rozpočet. Dovoluji si tvrdit, že v tomto ohledu patříme mezi nejlepší oddíly v soutěži,“ poznamenal Hadraba.

V Damnově nezapomínají ani na zázemí a sportovní areál. V letošním roce chtějí za branky instalovat ochranné sítě a postupně připravit odvodnění hřiště. „Sítě za branku je zhruba investice za třicet tisíc korun. V plánu máme také úpravu hrací plochy v podobě odvodnění trávníku, ale vše se bude odvíjet podle dostupnosti finančních prostředků,“ poznamenal prezident. A co očekává od jarní části soutěže? „Věřím, že budeme v tabulce stoupat výše a bez problému si zajistíme účast i v příštím ročníku přeboru.

Příjemně překvapila rezerva. Kluci se schází v hojném počtu a hrají pro radost. Budu rád, když jim to vydrží a v Damnově budou mít všichni z fotbalu dobrou zábavu,“ pravil Hadraba.