Do Tachova k dalšímu diviznímu klání mladších žáků zavítali tentokráte jihočeši z Písku. Hrálo se ve vysokém tempu a tradičně výborné domácí publikum mohlo být po výhře domácího celku 3:2 spokojené.

Hned ve čtvrté minutě po akci Bezdičky a Dvořáka minul Sláma branku. V dalších minutě se neprosadili tachovský Vávra, Bezdička a Vácha. V 18. minutě zahrávali písečtí přímý kop, který domácí obrana odvrátila. Kontr ztroskotal na obraně hostů. Ve 21. minutě přichází nádherný fotbalový moment. Po faulu na Klesu zahrával Danko trestný kop a jeho střela z osmaadvaceti metrů skončila v šibenici písecké branky – 1:0. Šťastný střelec sprintem přeběhl celé hřiště a skluzem v kleče ukazoval na transparent „HUDEČEK FOR EVER“. Symbolicky tak poděkoval zesnulému trenérovi. Hosté se snažili o vyrovnání a zatlačili Tachovany na jejich polovinu. Ve 27. minutě zahrávali rohový kop a Zborník hlavou vyrovnal – 1:1.

Do druhé polovinu zápasu vkročili lépe domácí borci. Ve 32. minutě se ocitl před gólmanem Sláma, ale míč mezi tyče netrefil. O minutu později prošel Bezdička mezi obránci do šestnáctky a z přehledem posílá FK do vedení – 2:1. Ve 38. minutě si tentýž hráč „pohrál“ s obranou soupeře a nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování Dvořáka – 3:1. Střelu Bezdičky kryl v dalších minutách gólman Průša. Na druhé straně skončila tečovaná střela v zámezí. Chyba domácí obrany přišla ve 49. minutě. Zmatku využil písecký Bauer a utkání zdramatizoval – 3:2. V závěru ale gólmani několika zákroky své své týmy podrželi, a tak se po závěrečném hvizdu arbitra mohli radovat domácí.

FK Tachov - FC Písek 3:2. Poločas: 1:1. Branky: 21. Danko, 33. Bezdička, 38. Dvořák – 27. Zborník, 49. Bauer. Rozhodčí: Burda. Diváků: 50.

TACHOV: Soustružník - Danko, Klesa, Pták, Vácha, Bezdička, Marek, Ditrych, Vávra, Dvořák, Sláma. Střídali Janda a Faltus. Trenéři Janák a Sňozík, ved. družstva Volka.

Radek Volka