O víkendu byla zahájena fotbalová 1. B třída, kde má Tachovsko pět zástupců. Los prvního kola proti sobě svedl hned dva z nich. Ostře sledované okresní derby v Bezdružicích vyhrála domácí Jiskra. Chodová Planá porazila Meclov, ale jinak odešly další týmy z našeho okresu s prázdnou. Částkovští a Bor si vybrali nováčkovskou daň a vstup do soutěže výsledkově nezvládli.

Okresní derby přineslo množství brankových příležitostí. Bezdružická Jiskra rozhodla o třech bodech v poslední minutě šťastnou brankou Gengela (2:1).

„Sousedské" derby navštívila téměř tři stovky platících diváků, které viděly řadu neproměněných šancí. O výhře hostů rozhodla v Boru branka kapitána Bělé Jariny (0:1).

Slavoj Chodová Planá po sestupu z 1. A třídy vstoupil do soutěže výhrou s Meclovem, která měla být podle šancí daleko výraznější. Nakonec se domácí báli o výsledek (2:1).

Nešťastné utkání sehrál částkovský Hraničář v Tlumačově. Nastřelil dvakrát břevno, dal si vlastní branku a „remízové" utkání zbytečně prohrál (2:1).

Jaroslav Folejtar, as. trenéra S. Bor: „V prvním poločasu byla Bělá lepší, my po přestávce. Od šedesáté minuty jsme soupeře jasně přehrávali, ale nedali šance. Myslím si, že vzhledem k průběhu utkání by byla remíza spravedlivější. Je to škoda, kluci by si ji zasloužili."

Další ohlasy trenérů a fakta k utkáním se sestavami najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.