V šestnáctém kole fotbalové 1. B třídy se představily jen tři týmy z Tachovska. Čtvrtý účastník, J. Bezdružice, měl volno. Zraky příznivců byly upřeny hlavně do Stříbra, kde se hrálo okresní derby mezi přimdským Tatranem a B. Stříbro.

Utkání se mělo původně podle losu hrát v Přimdě, ale tam byl o víkendu na místním hřišti sníh. Po vzájemné dohodě se zápas odehrál na umělé trávě B. Stříbro a „domácí" v něm jen s velkou námahou porazili zachraňující se Tatran.
Sparta Dlouhý Újezd v nekompletní sestavě své fanoušky opět zklamala. V Městě Touškov si opět vypracovala příležitosti, ale odjela odsud s prázdnou.

Jak viděli zápasy trenéři a bafuňáři klubů z Tachovska.

Jan Sopko, trenér T. Přimda: „Začátek utkání patřil soupeři, který po centru z přímého kopu také šel do vedení. Postupně se hra vyrovnala a přišly i šance. Největší spálil před poločasem Stec, kdy šel z půlky sám na stříbrského brankáře, ten však bravurně zasáhl. V druhé půli jsme měli více brankových příležitostí, ujala se ale jen dorážka Honzy Sopka. Po zranění Vokroje se asi pět minut nehrálo a v „poslední" minutě, po zaváhání v obraně, centrovaný míč ve vápně trefil ruku jednoho z našich obránců. Kapitán hostů se nemýlil a rozhodčí Čermák, už nás asi vidí v okrese, zápas hned po rozehrání ukončil. Mělo se hrát s nastavením ještě zhruba deset minut, ale to bychom mohli vyrovnat…!"

Milan Tůma, vedoucí mužstva B. Stříbro: „S fotbalem to nemělo moc společného. Byl to tragický výkon, zápas až neskutečných nepřesností. Z toho vyplynulo plno šancí na obou stranách. Na hřišti nebylo znát, že hraje třetí celek s posledním. Nám v poslední minutě pomohla ruka obránce soupeře a penalta. Z tohoto pohledu je naše výhra zasloužená, ruka byla jasná. Jinak by utkání více slušela remíza, branek ale mělo vzhledem k šancím padnout určitě více."

Ludvík Jüthner, předseda Sparty Dlouhý Újezd: „Zásluhou zranění z posledního utkání jsme museli doplnit základní sestavu o hráče „B" mužstva, přesto jsme nesehráli špatné utkání. Bohužel opětovné neproměňování šancí nás stálo lepší výsledek a hlavně body.Výborně odřídila zápas trojice rozhodčích."

Fakta najdete v pátečním vydání Tachovského deníku.