S napětím očekávaném derby mužstev z opačného pólu tabulky skončilo překvapivým vítězstvím outsidera. Favorizování hosté doplatili na ležérnost hlavně v první půli. Lázně si za výhru 2:1 připsaly tři důležité body.

Do utkání vstoupili domácí bojovněji než hosté. Prvních dvacet minut nepustili Kohouty k ničemu. Spoléhali na neprostupnou obranu a do útočení se nehrnuli. Po patnácti minutách nahradil nevýrazného Adama Bubeníčkav týmu hostů Cvrček a jejich hra se podstatně zlepšila. Natlačili se před Sedleckého a jedna šance stíhala druhou. První dalekonosnou ránou orazítkoval Gengel tyč domácí svatyně. Následovaly šance Korynty, Andrleho a opět Korynty. Až po chvíli dotlačil konečně Andrle míč do branky – 1:0. Jeho další tutovka však skončila v lázeňském koupališti. Kohouti měli domácí na lopatě, bohužel toho nevyužili.

I na začátku druhého dějství se hra opět odehrávala před Sedleckým. Kohouti se tlačili do zakončení a chtěli rozhodnout. S chutí hrající Korynta, kanonýr Gengel, nebo Sládek ale promarnili šance na zvýšení náskoku. Po hodině hry se z ničeho nic objevil na hrotu útoku Lázní nehlídaný Pohlot a s přehledem přehlavičkoval špatně vybíhajícího Berana – 1:1. Na kopačky hostů se vkradla nervozita. Domácí si s klidem počkali na další chybu v obraně Jiskry. Rychlý Hoffmann utekl po křídle a Holák využil zmatky před nedůrazným Beranem – 2:1. Kohouti byli notně překvapeni náhlým obratem v zápase. Do konce utkání už nenašli účinnou zbraň na tvrdou a někdy až záludnou hru domácích. Těm nepřesný rozhodčí nejen odpustil penaltový zákrok na Sládka v závěru zápasu, ale k překvapení všech nepochopitelně o několik minut zkrátil hrací dobu. Tu měl naopak nastavit za permanentní zdržování domácích. Jiskra tak přišla i o teoretickou šanci na baráž. Domácí si pak notně posílili naději na záchranu I.B třídy.

„Nebyli jsme lepším týmem. Rozhodl první poločas, kdy hosté promarnili tři šance, dali tyčku a šťastný gól. Ve druhém poločasu přestali hrát a mysleli si, že se jim nemůže nic stát. Nám se podařilo výsledek otočit a v závěru už jsme je do ničeho nepustili. Klukům bych chtěl poděkovat za bojovný výkon a samozřejmě jsou to pro nás zlatý tři body,“ hodnotil utkání trenér Konstantinek Pavel Rašín.

„Zbytečně ztracený zápas. Kluci měli rozhodnout už v prvním poločase. Soupeř dokonale využil dvě naše chyby a to rozhodlo. Likvidační zákrok na Andrleho volal po vyloučení. Jeho zkušenosti nám pak chyběly ve druhém poločase,“ řekl k utkání vedoucí Jiskry Jaroslav Petřina.

S. Konst. Lázně – J. Bezdružice 2:1 Poločas: 0:1. Branky: Pohlot, Holák – Andrle. Rozhodčí: Komanec. ŽK: 4:4. Diváci: 250.

K. Lázně: Sedlecký – Bock, Hampapa, Marek Hoffmann, Michal Pohlot, M. Bubeníček, M. Hoffmann, D. Hoffmann, Holák, Zabloudil, Hubač. střídali Kyprý a Vaněk.

Bezdružice: Beran – M. Blažek, L. Blažek, Bastl, Hvízdal (80. Kašpar), Gengel, Sládek, Korynta Andrle (45. Štefanisko), Komárek, Bubeníček (20. Cvrček).

Petr Kalista